REKLAMA
REKLAMA

Doczekaliśmy się! Dziś startuje Okręgówka!

Udostępnij :
MG_2671

Już dziś po niezwykle długiej przerwie spowodowanej COVID-19 i przedwczesnym zakończeniu minionego sezonu, ruszają nowe rozgrywki. Jako pierwsi na boiska Klasy Okręgowej w sezonie 2020/2021 wybiegną zawodnicy Unii Rędziny oraz Zielonych Żarki. Niewiele zabrakło, aby to Zieloni zakończyli poprzednie rozgrywki na pozycji lidera i wywalczyli awans, jednak dalej będą rywalizować w Okręgówce, w której jak […]

Już dziś po niezwykle długiej przerwie spowodowanej COVID-19 i przedwczesnym zakończeniu minionego sezonu, ruszają nowe rozgrywki.

Mariusz Przybylski rozegrał w Ekstraklasie 158 spotkań!

Jako pierwsi na boiska Klasy Okręgowej w sezonie 2020/2021 wybiegną zawodnicy Unii Rędziny oraz Zielonych Żarki. Niewiele zabrakło, aby to Zieloni zakończyli poprzednie rozgrywki na pozycji lidera i wywalczyli awans, jednak dalej będą rywalizować w Okręgówce, w której jak co roku będą jednymi z faworytów do awansu. Zimą drużyna prowadzona przez Oskara Operacza ściągnęła do Rędzin m.in. Mariusza Przybylskiego i Piotra Andrzejewskiego. Dzięki stabilności w kadrze i takim ruchom transferowym Unia również będzie wskazywana jako jeden z faworytów do awansu.

Błażej Radler wystąpił w 116 meczach Ekstraklasy, a w II Lidze w barwach Rakowa grał również jako kapitan.

Kolejne dwa pojedynki z grupy I odbędą się również w sobotę, jednak o godzinie 17:00. Po rocznej przerwie do Okręgówki wraca Lotnik Kościelec. Podopieczni Cezarego Siwego zmierzą się z Piastem Przyrów. W Lotniku występują zawodnicy z 2-ligowym doświadczeniem jak Mateusz Kyzioł czy Piotr Mastalerz, a w barwach Piasta może pojawić się na boisku Błażej Radler, zawodnik znany z ekstraklasowych boisk wznowił karierę, aby pomóc drużynie Dawida Jankowskiego w Okręgówce. Niestety na kilka dni przed startem rozgrywek nastąpiła nieoczekiwana zmiana trenera w Piaście, a nowym szkoleniowcem został Marcin Nowak, który ostatnio prowadził Jurę Niegowa.

Adrian Klepczyński rozegrał w ekstraklasie niemal 150 spotkań!

Warta Mstów utrzymała się w Klasie Okręgowej dzięki decyzji o „awansach bez spadków”. Minione rozgrywki wypadły fatalnie, dlatego Prezes Klubu Marek Dewódzki oraz Trener Prometeusz Morawiak postanowili konkretnie wzmocnić zespół. Do Mstowa zawitali m.in. Adrian Klepczyński (149 występów w Ekstraklasie), Adrian Pluta czy Karol Frątczak. Z drugiej drużyny, czyli popularnej Laguny powrócił Andrzej Bogucki. Patrząc na takie wzmocnienia wydaje się, że to kolejna drużyna, która ma chrapkę na coś więcej niż tylko utrzymanie. Podopieczni Prometeusza Morawiaka zagrają z kolejnym beniaminkiem – Orłem Kiedrzyn. Po roku przerwy na grę w A-Klasie zespół Sebastiana Żebrowskiego wraca do Okręgówki, a do drużyny powrócili Miłosz Socha czy Konrad Skoczylas.

Kolejne dwa pojedynki z tej grupy odbędą się w niedzielę. Stradom Częstochowa o godzinie 14:00 podejmie przy ul. Sabinowskiej w Częstochowie drużynę Gminy Kłomnice, a o godzinie 17:00 kolejny beniaminek Okręgówki – Sparta Szczekociny zmierzy się z Gromem Cykarzew.

KLASA OKRĘGOWA gr. II (Częstochowa-Lubliniec) gr. I

Sobota, 25 lipca 2020
11:00 Unia Rędziny - Zieloni Żarki
17:00 Lotnik Kościelec - Piast Przyrów
17:00 Warta Mstów - Orzeł Kiedrzyn

Niedziela, 26 lipca 2020
14:00 Stradom Częstochowa - Gmina Kłomnice
17:00 Sparta Szczekociny - Grom Cykarzew

W drugiej grupie aż cztery pojedynki odbędą się w sobotę o godzinie 17:00.

W Truskolasach Olimpia podejmie MLKS Woźniki. Pogoń Kamyk zmierzy się z Liswartą Krzepice, beniaminek Promień Glinica podejmie Jedność Boronów, a do najciekawszego spotkania dojdzie prawdopodobnie w Lublińcu, gdzie zagrają kolejni faworyci do awansu. Miejscowa Sparta podejmie Amator Golce.

Czy podopieczni Adriana Pasieki zrobią mu wspaniały prezent wygrywając na inaugurację rozgrywek?

W niedzielę ostatni mecz z tej grupy rozegrają w Pankach. Podopieczni Adriana Pasieki, który w minionym tygodniu świętował „40-stkę” zmierzą się z Unią Kalety. Czy zawodnicy zrobią trenerowi odpowiedni prezent i wygrają na starcie rozgrywek? Tego dowiemy się już jutro.

KLASA OKRĘGOWA gr. II (Częstochowa-Lubliniec) gr. II

Sobota, 25 lipca 2020
17:00 Olimpia Truskolasy - MLKS Woźniki
17:00 Pogoń Kamyk - Liswarta Krzepice
17:00 Promień Glinica - Jedność Boronów
17:00 Sparta Lubliniec - Amator Golce

Niedziela, 26 lipca 2020
17:00 KS Panki - Unia Kalety

Źródło: własne

REKLAMA
REKLAMA