-->

Faktury ustrukturyzowane i inne nowości w 2023 r.

Udostępnij :
Nieustannie podlegające zmianom przepisy prawa, pojawiające się kolejne projekty ustaw oraz modyfikacje zasad podatkowych – te wszystkie działania mogą spędzać sen z powiek przedsiębiorców. Bez wątpienia wielu z nich zastanawia się, jak interpretować oraz od kiedy stosować wprowadzane nowelizacje. Co więcej, nieznajomość prawa nie jest żadnym usprawiedliwieniem w przypadku, gdy nie tylko w sposób świadomy, lecz i w wyniku błędu czy niedopatrzenia ulegnie ono przez dany podmiot przekroczeniu. Co więc zmieni się w 2023 roku?

Czym są faktury ustrukturyzowane?

Już w 2021 roku mówiło się o systemie e-Faktur, którego celem jest ich ujednolicenie pomiędzy różnymi spółkami. Wraz z przeniesieniem tego typu dokumentów do przestrzeni internetowej, dostęp do nich może mieć każda upoważniona osoba, bez konieczności ich kopiowania, wysyłania czy faksowania. Czym więc jest faktura ustrukturyzowana? To e-Faktura, która posiada numer umożliwiający zidentyfikowanie jej w systemie oraz została wystawiona zgodnie z aktualnymi wymogami ustalonymi przez Ministerstwo Finansów. Warto też zaznaczyć, że jest to zmiana o charakterze globalnym, dotycząca nie tylko Polski, lecz i innych krajów.

Co jeszcze zmieni się w 2023 roku?

Według zapowiadań rok 2023 będzie rokiem zmian, nie tylko jeśli chodzi o faktury ustrukturyzowane, lecz i inne przepisy związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstw, na przykład podatkowe. Zaplanowane nowelizację dotyczą m.in. ustawy o podatku akcyzowym i podatku VAT. Co więcej, zmienić mają się też zasady podatku dochodowego od osób prawnych. Co zrobić, by nie pogubić się w tych nowelizacjach i mieć pewność, że są one dla nas czytelne i zrozumiałe? Warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia oferowanego przez zewnętrzne firmy, jak na przykład Crowe. To gwarancja aktualnych i sprawdzonych informacji! Co więcej, dzięki usługom doradztwa przedsiębiorca może dowiedzieć się o wielu opłacalnych dla siebie rozwiązaniach i z nich skorzystać. Z tego względu usługi outsourcingowe cieszą się rosnącą popularnością.

REKLAMA