[FOTO/WIDEO] Okręgówka: Unia Rędziny i Zieloni Żarki wygrywają swoje spotkania! Co nas czeka w pozostałych meczach 2 kolejki?

MG_3693-e1565907788544

Unia Rędziny pokonała Grom Cykarzew 3:1 w meczu 2 kolejki Klasy Okręgowej. / foto: astar.czest.pl

W miniony weekend rozgrywki rozpoczęli zawodnicy na boiskach Klasy Okręgowej. Zwycięstwa na inaugurację zanotowali Amator Golce, Zieloni Żarki, Olimpia Truskolasy oraz KS Panki.  2 kolejkę spotkań otworzyło środowe spotkanie w Żarkach, gdzie spadkowicz z IV Ligi – Zieloni Żarki podejmowali Olimpię Truskolasy. Obie drużyny udanie rozpoczęły sezon od zwycięstw – Zieloni pokonali MLKS Woźniki, a […]

W miniony weekend rozgrywki rozpoczęli zawodnicy na boiskach Klasy Okręgowej. Zwycięstwa na inaugurację zanotowali Amator Golce, Zieloni Żarki, Olimpia Truskolasy oraz KS Panki.

2 kolejkę spotkań otworzyło środowe spotkanie w Żarkach, gdzie spadkowicz z IV Ligi – Zieloni Żarki podejmowali Olimpię Truskolasy. Obie drużyny udanie rozpoczęły sezon od zwycięstw – Zieloni pokonali MLKS Woźniki, a Olimpia triumfowała w meczu z Unią Rędziny. Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. W 8 minucie na listę strzelców wpisał się Bartosz Gliński, a 9 minut później dołożył drugie trafienie. W 23 minucie wynik podwyższył Dawid Frukacz, a po kolejnych 3 minutach było już 4:0 za sprawą gola autorstwa Dawida Skrzypczyka. Goście jednak nie składali broni i w 30 minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Bednarek. Do przerwy gospodarze schodzili przy korzystnym wyniku 4:1. W drugiej części spotkania swoje trzecie trafienie w meczu zaliczył Bartosz Gliński, a wynik na 5:2 ustalił w 71 minucie wspomniany wcześniej Szymon Bednarek. Zieloni Żarki – Olimpia Truskolasy 5:2 (4:1)

W czwartkowe popołudnie doszło do starcia beniaminków Klasy Okręgowej. Unia Rędziny podejmowała na własnym obiekcie Grom Cykarzew. Przed spotkaniem kapitan gospodarzy Marcel Pitner odebrał pamiątkowy Puchar z Okazji Awansu do Okręgówki od Przedstawiciela Podokręgu Częstochowa – Wojciecha Kowalika.

Mecz, który zgromadził sporo kibiców lepiej rozpoczął się dla gości. W 4 minucie Błąd defensywy Unii wykorzystał Kamil Gruszczyński i wyprowadził Grom na prowadzenie. Oba zespoły stwarzały swoje sytuacje jednak snajperzy nie mieli najlepiej ustawionych celowników.

Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Damian Niezgoda (strzał obronił Łukasz Rygalik). Gdy wydawało się, że na przerwę w lepszych nastrojach będą schodzić goście, swoją okazję wykorzystał Łukasz Brondel i doprowadził do wyrównania.

W drugiej części meczu przeważali podopieczni Oskara Operacza. Najpierw pojedynek z obrońcą wygrał Miłosz Socha, następnie skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Rygalika czym wyprowadził Unię na prowadzenie. Wynik spotkania ustalił kilka minut przed końcem Paweł Malczewski. Unia Rędziny – Grom Cykarzew 3:1 (1:1)

GKS Unia Rędziny pokonała w meczu 2 kolejki Klasy Okręgowej LKS Grom Cykarzew 3:1 ⚽️Spotkanie podsumował zawodnik gospodarzy Pawel Hipolit 🎥

Opublikowany przez astar.czest.pl Czwartek, 15 sierpnia 2019

W sobotę zostanie rozegranych pięć spotkań. W Częstochowie Stradom podejmie Gminę Kłomnice. Gospodarze w swoim pierwszym meczu zremisowali z Gromem Cykarzew 2:2. Dla gości będzie to pierwszy mecz w sezonie, gdyż spotkanie 1 kolejki z MKS-em Myszków zostało przełożone.

Jedność Boronów, która na inaugurację nieznacznie przegrała z KS-em Panki 2:3, zmierzy się z Amatorem Golce. Podopieczni Tomasza Czoka w 1 kolejce rozgromili Wartę Mstów 5:1.

W Kamyku Pogoń zagra z Piastem Przyrów. Oba zespoły w miniony weekend zremisowały swoje spotkania. Pogoń z Liswartą Krzepice, a Piast z Unią Kalety. Spotkania zakończyły się remisami 1:1.

Spadkowicz z IV-Ligi MKS Myszków podejmie Liswartę Krzepice. W MKS-ie przed sezonem doszło do zmiany na stanowisku trenera – posadę objął Damian Nowak związany wcześniej z Victorią Częstochowa oraz Polonią Poraj. Myszkowianie rozegrają swoje pierwsze spotkanie, gdyż mecz 1 kolejki z Gminą Kłomnice został przełożony. Liswarta na inaugurację zdobyła jeden punkt i z pewnością ma apetyt na więcej.

Warta Mstów zmierzy się z MLKS-em Woźniki. Gospodarze przegrali na inaugurację z Amatorem Golce 5:1, a goście polegli w meczu z Zielonymi Żarki 0:4. Która drużyna w tym spotkaniu okaże się bardziej skuteczna i zdobędzie komplet punktów, a może zespoły podzielą się punktami? Dowiemy się już w sobotę.

2 kolejkę Klasy Okręgowej zamknie mecz w Pankach, gdzie miejscowy Klub Sportowy podejmie Unię Kalety. Z pewnością sezon lepiej rozpoczęli zawodnicy Adriana Pasieki, którzy zdobyli komplet punktów w meczu z Jednością Boronów. Unia zremisowała w Przyrowie z Piastem i na rozpoczęcie rozgrywek musiała zadowolić się jednym punktem.