[FOTO] Raków przegrywa w Sosnowcu z FC Kopenhaga

Raków Częstochowa przegrał 0:1 w pierwszym spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów z FC Kopenhaga. Gola

Raków Częstochowa rozpoczął mecz z FC Kopenhaga bardzo agresywnie, pressingując przeciwników już od pierwszych minut. W 8. minucie Piasecki oddał pierwszy strzał na bramkę, ale piłka trafiła prosto w środek bramki. W 9. minucie Kopenhaga zdobyła bramkę po rykoszecie od Racovitana.

Raków nie załamany porażką, kontynuował agresywny pressing i szukał sposobu na wyrównanie. W 15. minucie Carlos podał z prawej strony na odległość 15 metrów, ale Cebula poślizgnął się i minął piłkę. W 25. minucie Piasecki otrzymał piłkę po prawej stronie przy linii, lecz strzał z pięciu metrów przeszedł obok bramki.

Kopenhaga próbowała odpowiedzieć, ale Raków dobrze się bronił. W 39. minucie po dośrodkowaniu Tudora do Rudnicia, Papanikolaou umieścił piłkę w bramce, ale po skonsultowaniu się z systemem VAR bramka została anulowana z powodu spalonego.

- Zdjęcia z meczu Raków - FC Kopenhaga

W drugiej połowie Raków kontynuował ataki, ale nie udało mu się strzelić bramki. W 57. minucie kontratak Rakowa zakończył się zablokowanym strzałem Piaseckiego, który trafił w nogi Sorescu. W 59. minucie zmęczonego Marcina Cebulę zastąpił Sonny Kittel.

Raków utrzymywał ofensywną postawę, ale nie udało mu się zdobyć bramki. Sędzia doliczył 4 minuty do podstawowego czasu gry, ale Raków nie wykorzystał tego czasu i mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Kopenhagi.

Zespół Dawida Szwargi o awans do fazy grupowej zagra w Kopenhadze. Mecz rewanżowy odbędzie się 30 sierpnia.

22 sierpnia 2023, 21:00 - Sosnowiec (ArcelorMittal Park)
Raków Częstochowa - FC Kopenhaga 0:1 (0:1)
0:1 - 9' Bogdan Racovitan (samobójcza)

Raków: 1. Vladan Kovačević - 25. Bogdan Racovițan, 15. Adnan Kovačević, 3. Milan Rundić (80, 14. Srđan Plavšić) - 7. Fran Tudor, 5. Gustav Berggren, 66. Giánnis Papanikoláou, 77. Marcin Cebula (60, 93. Sonny Kittel), 30. Władysław Koczerhin (80, 8. Ben Lederman), 20. Jean Carlos Silva (23, 22. Deian Sorescu) - 99. Fabian Piasecki (80, 9. Łukasz Zwoliński).

FC Kopenhaga: 1. Kamil Grabara - 19. Elias Jelert, 3. Denis Vavro, 2. Kevin Diks, 24. Birger Meling - 7. Viktor Claesson (64, 12. Lukas Lerager), 33. Rasmus Falk (86, 39. Oscar Højlund), 9. Diogo Gonçalves (80, 6. Christian Sørensen) - 40. Roony Bardghji (64, 18. Orri Óskarsson), 25. Jordan Larsson, 10. Mohamed Elyounoussi (81, 20. Nicolai Boilesen).

Widzów: 11 600.

Źródło : własne / 90minut.pl