[FOTO / WIDEO] Świąteczna porażka Skry!

MG_0595

W Wielką Sobotę Skra Częstochowa przegrała z Resovią Rzeszów 0:2. Goście trafiali do bramki w 2 i 76 minucie meczu. W sobotnim meczu sporo działo się dosłownie od pierwszej minuty. Goście w pierwszej akcji wywalczyli rzut rożny, po którym objęli prowadzenie. Wysoko uderzona piłka spadła w pole bramkowe i Bartłomiej Buczek piętą pokonał Mikołaja Biegańskiego. […]

W Wielką Sobotę Skra Częstochowa przegrała z Resovią Rzeszów 0:2. Goście trafiali do bramki w 2 i 76 minucie meczu.

Zobacz pełną galerię zdjęć z meczu Skra – Resovia

Skrzacy ruszyli do odrabiania start. Po ładnej akcji, z około 20 metrów strzelał Piotr Nocoń, ale jeden z rywali zdołał zablokować uderzenie Nocka. Chwilę później faulowany był Dawid Niedbała. Z rzutu wolnego przymierzył Damian Nowak, ale piłka niestety trafiła jedynie w spojenie słupka z poprzeczką.

Moment dekoncentracji na początku spotkania sporo kosztował Skrę, a kolejne minuty pokazały, że o odrobienie start nie będzie łatwo. Gra była wyrównana, ale pod obydwoma bramkami od czasu do czasu iskrzyło. W 30 minucie goście wykonywali rzut wolny z prawej strony i byli o krok od podwyższenia wyniku. Po główce piłka w niewielkiej odległości minęła słupek. Po kolejnej główce futbolówkę złapał Mikołaj Biegański, ale znowu było bardzo groźnie.

Kilka minut przed przerwą gospodarze mocniej atakowali. Gra w dużej mierze toczyła się na połowie gości, ale czystej sytuacji stworzyć się nie udało. Po pierwsze połowie było 0:1, a w drugiej zawodników Skry czekało poważne wyzwanie.

Po przerwie zamiast bramki posypały się żółte karki dla Skrzaków. Upomniany został m.in. Michał Kieca, który w 56 minucie wszedł na boisko za Konrada Geregę.

W 72 minucie akcję na prawym skrzydle zamknął Krzysztof Napora. Wbiegł w pole karne, uderzył z ostrego kąta, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Pięć minut później było już 0:2. Po trójkowej akcji Dariusza Frankiewicza i Bartłomieja Buczka w okienko trafił Szymon Hajduk.

Skrzacy próbowali zmienić niekorzystny rezultat i strzelić choćby honorowego gola. W 90 minucie minimalnie niecelnie uderzył Kamil Zalewski i skończyło się na porażce 0:2. Był to trzeci tej wiosny mecz na „Lorecie” zakończony porażką Skry.

20-04-2019 / 12:00 / II Liga Skra Częstochowa – Resovia Rzeszów 0:2 (0:1) 0:1 – 2′ Bartłomiej Buczek 0:2 – 76′ Szymon Hajduk

Skra: Mikołaj Biegański – Konrad Gerega (57′ Michał Kieca), Konrad Poprawa (68′ Adrian Błaszkiewicz), Mariusz Holik, Oktawian Obuchowski (82′ Dominik Marek) – Krzysztof Napora, Kamil Zalewski, Adam Olejnik, Piotr Nocoń, Dawid Niedbała (82′ Paweł Kaczmarczyk) – Damian Nowak

Resovia: Wojciech Daniel – Mateusz Kantor, Konrad Domoń, Sebastian Zalepa, Radosław Adamski – Szymon Feret (90′ Jakub Szafar), Szymon Kaliniec (89′ Michał Ogrodnik), Dariusz Frankiewicz, Bartłomiej Buczek (80′ Mateusz Świechowski), Szymon Hajduk (90′ Dawid Obłoza) – Paweł Hass