[FOTO/WIDEO] Udana inauguracja Znicza Kłobuck! Za nami 1 kolejka IV Ligi!

DSC_1650

Radość zawodników Znicza po strzelonym golu / foto: Grzegorz Kemuś

W miniony weekend rozgrywki rozpoczęli zawodnicy IV Ligi. W tym sezonie nasz region reprezentują 3 drużyny: Polonia Poraj, Raków II Częstochowa oraz beniaminek rozgrywek – Znicz Kłobuck. W sobotę o godzinie 17:00 w Częstochowie rezerwy Rakowa podejmowały Przemszę Siewierz. Ze względu na mecz pierwszego zespołu Czerwono-Niebieskich z Górnikiem Zabrze w składzie rezerw poza młodymi zawodnikami […]

W miniony weekend rozgrywki rozpoczęli zawodnicy IV Ligi. W tym sezonie nasz region reprezentują 3 drużyny: Polonia Poraj, Raków II Częstochowa oraz beniaminek rozgrywek – Znicz Kłobuck.

W sobotę o godzinie 17:00 w Częstochowie rezerwy Rakowa podejmowały Przemszę Siewierz. Ze względu na mecz pierwszego zespołu Czerwono-Niebieskich z Górnikiem Zabrze w składzie rezerw poza młodymi zawodnikami znalazł się jedynie Szymon Lewicki. Spotkanie lepiej zaczęło się dla gości, którzy wyszli na prowadzenie już w 7 minucie. Po kilkunastu minutach do remisu doprowadził Mateusz Kaczmarek. Mimo wielu dogodnych sytuacji więcej goli w tym meczu nie padło i drużyny podzieliły się punktami.

Raków II Częstochowa – Przemsza Siewierz 1:1 (1:1) Bramki: Kaczmarek – Burczyk

Skład Rakowa: Trelowski – Budnicki, Chłód, Krzyżak, Januszewski, Kaczmarek (Kobyłkiewicz), Skibiński (Bajkiewicz), Sieracki, Bator (Głasek), Ślęzak, Lewicki

Remisem zakończył się również mecz w Poraju, gdzie miejscowa Polonia podejmowała Unię Kosztowy. Już na początku meczu błąd gospodarzy wykorzystał zawodnik gości i wyprowadził Unię na prowadzenie. Gol podziałał na przyjezdnych mobilizująco, co przełożyło się na dużo dogodnych okazji, jednak żadna z nich nie przyniosła kolejnej bramki. W drugiej części meczu swoje sytuacje zaczęła stwarzać Polonia. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 77 minucie Bartłomiej Płatkowski.

Polonia Poraj – Unia Kosztowy 1:1 (0:1) Bramki: Płatkowski – Gemborys

Skład Polonii: Widawski – Płatkowski (Pawłowski), Piwiński, Psonka, Zębik, Koniusz (Kaziszyn), Góralczyk, Mazerant, Mielczarek, Piątkowski (Nietresta), Kowalski

Do hitowego starcia doszło w niedzielne popołudnie w Kłobucku, gdzie beniaminek rozgrywek – miejscowy Znicz podejmował spadkowicza z III Ligi – drużynę Ruchu Radzionków.Przed spotkaniem kapitan gospodarzy – Miłosz Bielecki odebrał Puchar za Awans do IV Ligi, a napastnik – Kamil Wojtyra pamiątkową statuetkę za zdobycie tytułu Króla Strzelców poprzedniego sezonu Klasy Okręgowej.

W pierwszej połowie, która była wyrównana można było zauważyć przewagę gości, jednak najlepszą okazję do strzelenia gola zmarnowali gospodarze, którzy nie wykorzystali swojej sytuacji sam na sam z golkiperem Cidrów.

Znicz Kłobuck wygrał z Ruchem Radzionków. Czy rezerwom Rakowa również to się uda? / foto: Grzegorz Kemuś

Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze i w tej części spotkania to oni wypracowali sobie przewagę na boisku. Goście próbowali swoich sił w kontratakach jednak za każdym razem na wysokości zadania stawał bramkarz Znicza – Błażej Stępień. Gdy oba zespoły myślały, że podzielą się punktami swoją sytuację wykorzystał nowy nabytek Znicza – Dawid Wojtyra i strzelił jedynego gola w tym spotkaniu. Na remontowanym stadionie, który zgromadził w tym dniu wielu kibiców zapanowała euforia! Po kilku minutach sędzia odgwizdał koniec spotkania i z kompletu punktów mogli się cieszyć zawodnicy, działacze i kibice w Kłobucku.

Znicz Kłobuck – Ruch Radzionków 1:0 (0:0) Bramka: D.Wojtyra

Skład Znicza: Stępień – Tomczyk, Korczak, Ogłaza (Wierus), Bartoszek (Ciapa), Kasprzyk, Jaworski (Marek), Kmieć, Bielecki, Wolski (D.Wojtyra), K.Wojtyra

Zobacz wszystkie wyniki 1 kolejki oraz aktualną tabelę IV Ligi Śląskiej gr. I

Źródło: własne / laczynaspilka.pl / znicz-klobuck.pl / ruchradzionkow.com / youtube.com Foto: Grzegorz Kemuś