[FOTO] Wygrana Rakowa i awans do Półfinału Pucharu Polski!

W środę 1 marca 2023r. o godzinie 20:30 w Lublinie rozegrano mecz 1/4 Finału Fortuna Pucharu Polski, w którym miejscowy Motor zmierzył się z częstochowskim Rakowem.

Przed spotkaniem faworyt był tylko jeden. Raków to lider PKO Ekstraklasy i obrońca trofeum. Motor natomiast to zespół występujący na co dzień w E-Winner II Lidze, w której aktualnie zajmuje 10 pozycje.

Dodatkowym smaczkiem przed spotkaniem było spotkanie dwóch trenerów, którzy ze sobą bardzo blisko współpracowali. Goncalo Feio jeszcze w poprzednim roku był asystentem Marka Papszuna w Rakowie. Po odejściu z klubu rozpoczął jednak samodzielną pracę jako trener w Motorze.

Można więc stwierdzić, że Goncalo Feio jak mało kto zna zawodników Rakowa i mógł bardzo dobrze rozpracować zespół oraz taktykę Czerwono-Niebieskich.

Początek spotkania nie porywał. W grze Rakowa było widać dużo niedokładności, co mogło się niestety zakończyć stratą gola. Kacper Trelowski podał piłkę do zawodnika Motoru, jednak ten nie potrafił wykorzystać błędu golkipera Rakowa i na szczęście na strachu się skończyło.

W 20 minucie Raków wziął się do ataku. Z lewej strony dośrodkowywał Kun, piłka trafiła do Rundica, ten wyłożył ją Tudorowi, lecz Chorwat strzelił niecelnie.

W 26 minucie Svarnas wygrał walkę w powietrzu we własnym polu karnym, jednak piłkarze Motoru domagali się rzutu karnego.

Minutę później Czerwono-Niebiescy przeprowadzili groźną kontrę, strzał Iviego obronił Budziłek, a dobitkę próbował na gola zamienić Kochergin, ta również nie przyniosła skutku,

W 29 minucie Patryk Kun próbował swoich sił, lecz po jego strzale piłka trafiła w słupek.

W 30 minucie Czerwono-Niebiescy wreszcie doczekali się gola. Fran Tudor dośrodkowywał z prawej strony, piłka trafiła na głowę Papanikolau, lecz jego strzał obronił Budziłek. Tym razem Musiolik miał świetną pozycję i jego dobitkę głową próbował jeszcze obronić bramkarz Motoru, jednak miał w tej sytuacji dużo pecha i ostatecznie piłka trafiła do bramki.

W 35 minucie ostry faul Kusińskiego na Kunie sprowokował większość zawodników i zakotłowało się na boisku, chociaż sytuacja zakończyła się jedynie żółtym kartonikiem dla zawodnika Motoru.

W 40 minucie Motor zaatakował, jednak strzał miejscowych był niecelny.

Do szatni podopieczni Marka Papszuna schodzili z jednym golem.

W przerwie dokonano tylko jednej zmiany, w Motorze za Kusińskiego został wprowadzony Rybicki.

W 54 minucie kolejny raz swoich sił próbował Kun i tym razem jego strzał również był niecelny.

Minutę później rajd przeprowadził Michał Król, który strzałem z odległości chciał zmienić wynik meczu, lecz jego próba również okazała się bardzo niecelna.

W 58 minucie kolejny raz w pole karne Rakowa próbował wejść zawodnik Motoru, jednak został sfaulowany tuż przed nim.

Kilka minut później Motor również doszedł do głosu i chciał zmienić wynik meczu za sprawą strzału Rudola, lecz na posterunku był Trelowski.

W 69 minucie doskonałą akcję przeprowadził Kun z Wdowiakiem. Lewy pomocnik prostopadłym podaniem uruchomił Mateusza Wdowiaka, a ten zdobył drugiego gola dla Czerwono-Niebieskich.

Pięć minut później dośrodkowanie Kuna z lewej strony chciał dwukrotnie wykorzystać Petrasek. Najpierw głową, później nogą lecz w obu przypadkach górą był bramkarz Motoru - Łukasz Budziłek.

W 78 minucie kolejną doskonałą okazję na gola miał Wdowiak. Jego strzał głową z kilku metrów bardzo efektywnie obronił wspomniany wcześniej Budziłek. Minutę później kolejny raz w starciu tych panów górą był bramkarz Motoru.

Najlepszą sytuację dla gospodarzy miał w 81 minucie Wełniak. Kilku obrońców Rakowa nie poradziło sobie z nim w polu karnym i oddał groźny strzał na bramkę Trelowskiego, a golkiper Rakowa instynktownie ją odbił i wynik się nie zmienił.

W 87 minucie błąd zawodników Motoru wykorzystał sytuacyjnym strzałem Tudor i Raków prowadził już 3:0.

Wynik na tablicy już się nie zmienił i Czerwono-Niebiescy meldują się w Półfinale Fortuna Pucharu Polski.

- Zobacz zdjęcia z meczu Motor Lublin - Raków Częstochowa

01.03.2023, 20:30, Arena Lublin
Ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski

Motor Lublin - Raków Częstochowa 0:3 (0:1)

Gole:

30' - 0:1 - Musiolik

69' - 0:2 - Wdowiak

87' - 0:3 - Tudor

Motor : Budziłek, Szarek, Kusiński (Rybicki), R.Król, Wójcik, Rudol, Szuta (Wełniak), Zbiciak, M.Król (Lis), Reiman (Gąsior), Ceglarz (Kosior)

Raków : Trelowski, Petrášek, Rundić, Svarnas, Tudor, Musiolik (Gutkovskis), López (Berggren), Kun, Nowak (Wdowiak), Kochergin (Cebula), Papanikolaou

Kiedy losowanie Półfinału Pucharu Polski?

Do półfinałów oprócz Rakowa awansowała Legia Warszawa, Górnik Łęczna oraz KKS Kalisz. Losowanie Półfinału Fortuna Pucharu Polski zaplanowano na piątek 3 marca 2023 na godzinę 12:00. Całość transmitowana będzie na YouTube na kanale Łączy nas piłka.

Zwycięzcy zagrają w Finale, który rozegrany zostanie 2 maja 2023 na PGE Narodowym w Warszawie!

Źródło : własne