Giannis Papanikolaou nowym piłkarzem Rakowa!

Udostępnij :

Raków Częstochowa : Nowym zawodnikiem Czerwono-Niebieskich został Giannis Papanikolaou, 21-letni środkowy pomocnik. Jego kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2021 roku. Klub ma możliwość przedłużenia umowy o kolejne cztery sezony. Giannis Papanikolaou urodził się 18 listopada 1998 roku w Atenach. Mierzy 182 centymetry wzrostu i waży 73 kilogramy.   21-latek swoją karierę rozpoczynał w juniorskich zespołach […]

Raków Częstochowa :

Nowym zawodnikiem Czerwono-Niebieskich został Giannis Papanikolaou, 21-letni środkowy pomocnik. Jego kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2021 roku. Klub ma możliwość przedłużenia umowy o kolejne cztery sezony.

Giannis Papanikolaou urodził się 18 listopada 1998 roku w Atenach. Mierzy 182 centymetry wzrostu i waży 73 kilogramy.

21-latek swoją karierę rozpoczynał w juniorskich zespołach AEK-u Ateny. Potem przeniósł się do AO Platanias, gdzie zadebiutował w pierwszej drużynie. Przed startem sezonu 2019/2020 przeszedł do Panioniosu Ateny. W poprzednim sezonie w jego barwach zagrał w 30 spotkaniach greckiej ekstraklasy i 2 meczach Pucharu Grecji.

Giannis jest także młodzieżowym reprezentantem Grecji z dwoma występami w kadrze U21. Pomocnik ma szansę na wyjazd na Mistrzostwa Europy U21, które odbędą się w 2021 roku.

– Giannis jest profilem środkowego pomocnika, jakiego poszukiwaliśmy do ustawienia 3-4-3. Jest mobilnym zawodnikiem, cechującym się bardzo dobrą motoryką, pozwalającą pokrywać duży obszar boiska. Umiejetności piłkarskie pozwoliły mu już w tak młodym wieku zaistnieć w greckiej ekstraklasie, co daje nadzieję, że będzie zawodnikiem, który w dłuższej perspektywie powinien zagwarantować nam jeszcze lepszą jakość w środku pola. Dodatkowo wydaje się być idealnie dopasowany charakterologicznie do naszego zespołu – powiedział Paweł Tomczyk, dyrektor sportowy Rakowa.

Giannis, witamy #WRAKOWIE!

To jest tylko fragment artykułu – przeczytaj całość na witrynie Rakowa Częstochowa

Źródło : Raków Częstochowa