-->

[FOTO] Graj w Piłkę Człowieku! III edycja przeszła do historii!

Udostępnij :
83512816_2632812100287587_575968158209277952_o

W niedzielę 26 stycznia w Hali Sportowej Częstochowa, przy ul. Żużlowej odbyła się trzecia edycja turnieju piłki nożnej dla dzieci i dorosłych pod nazwą Graj w Piłkę Człowieku! Przez całą niedzielę od godzin porannych do późnych godzin wieczornych na arenie głównej odbyły się trzy turnieje dla różnych kategorii wiekowych. Jako pierwsi rywalizowali ze sobą najmłodsi […]

W niedzielę 26 stycznia w Hali Sportowej Częstochowa, przy ul. Żużlowej odbyła się trzecia edycja turnieju piłki nożnej dla dzieci i dorosłych pod nazwą Graj w Piłkę Człowieku!

Przez całą niedzielę od godzin porannych do późnych godzin wieczornych na arenie głównej odbyły się trzy turnieje dla różnych kategorii wiekowych.

Jako pierwsi rywalizowali ze sobą najmłodsi adepci urodzeni w latach 2013/2014. Dwanaście zespołów podzielonych na dwie grupy zagrały ze sobą systemem gry „każdy z każdym” następnie odbyła się dodatkowa kolejka, gdzie drużyny same dobierały sobie rywala na ostatnie spotkanie. W przerwach pomiędzy meczami można było korzystać z jednej sali treningowej, gdzie rozgrywano mecze sparingowe. Wszystkie zespoły zajęły pierwsze miejsce a każdy uczestnik rywalizacji został nagrodzony złotym medalem za swoją postawę na boisku.

Uczestnicy w kategorii 2013/2014:
1. Akademia Namysłów
2. Zagłębie Sosnowiec
3. Gwiazda Ruda Śląska
4. Sportowa Częstochowa - Lwy
5. Sportowa Częstochowa - Kruki
6. AP 21 Chrzanów
7. Orlik Blachownia
8. UKS Ajaks Częstochowa
9. FA Zawiercie
10. KS Stradom Częstochowa
11. Brazilian Soccer Schools Częstochowa
12. FA Zawiercie II

Punktualnie o godzinie 14.30 swoje zmagania rozpoczęli odrobinę starsi zawodnicy i zawodniczki – kategoria 2011/2012. Tutaj system gry był bardzo podobny, jednak zamiast dodatkowej kolejki, wydłużono czas gry meczy. Podobnie jak porannym turnieju tutaj również nie prowadzono żadnej klasyfikacji drużynowej ani indywidualnej. Na takie rzeczy przyjdzie jeszcze czas. Drużyny i zawodnicy w każdym z rozegranych łącznie w obu kategoriach sześćdziesięciu sześciu meczy walczyli o zwycięstwo, dawali z siebie wszystko, dryblowali, strzelali i bronili jakby walczyli o mistrzostwo świata. Za to kochamy sport i za to kochamy piłkę nożną!

Uczestnicy w kategorii 2011/2012:
1. AP Champions Tarnowskie Góry
2. Pogoń Kamyk
3. Ajaks I Częstochowa
4. AS Wojkowice
5. AP LKS Tworków
6. Sportowa Częstochowa - Lwy
7. Futsal Pyskowice
8. Stradom Częstochowa SP21
9. Sportowa 2012 Częstochowa
10. Sportowa Częstochowa - Kruki
11. Lotnik Kościelec
12. Ajaks II Częstochowa

Bardzo dziękujemy wszystkim trenerom, rodzicom i głównym bohaterom tego wydarzenia – młodym sportowcom za stworzenie wspaniałej atmosfery i spędzenia czasu w niesamowicie sportowym klimacie!

W wieczornym turnieju GWPC! w kategorii OPEN oczywiście już toczyła się rywalizacja o zwycięstwa i miejsca na podium. Sześć drużyn rozegrało łącznie piętnaście spotkań, które pozwoliły nam poznać mistrza turnieju Graj w Piłkę Człowieku w kategorii OPEN a przy okazji wytypować zwycięzców w indywidualnych plebiscytach. Pierwszą edycję wygrała drużyna Ajaksu Panksterdam, drugą Formoza. Do trzeciej edycji przystąpiły ekipy, które były nam już wcześniej znane, oczywiście każdy wzmocnił swoje szeregi nowymi zawodnikami i jak się okazało, rywalizacja była niesamowicie zacięta!

Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło drużynie, która nie była zadowolona ze swojej postawy na drugiej edycji i już wtedy odgrażali się, że wrócą i wygrają – jak powiedzieli, tak zrobili, komplet punktów i niekwestionowane zwycięstwo – WIŚNIA TEAM!

Tuż za nimi uplasowała się mocno rozrywkowa drużyna Ogień, a mistrz pierwszej edycji zajął miejsce na najniższym stopniu podium – Ajaks Panksterdam.

Klasyfikacja końcowa:
1. Wiśnia Team - 15 pkt.
2. Ogień - 10 pkt.
3. Ajaks Panksterdam - 7 pkt.
4. Cool Team - 6 pkt.
5. Beniaminek - 3 pkt.
6. Kozi i Przyjaciele - 1 pkt.

Klasyfikacja indywidualna: Najlepszy bramkarz turnieju: Mariusz Kołaczyk (Ogień) Najlepszy zawodnik turnieju: Mateusz Grzybowski (Wiśnia Team) Najskuteczniejszy strzelec turnieju: Mateusz Grzybowski – 5 bramek (Wiśnia Team)

Dziękujemy Wszystkim zawodnikom za udział w Graj w Piłkę Człowieku! Dzięki Wam – jesteśmy My!

Turniej 2013/14 -115 zawodników – 36 meczy Turniej 2011/12 – 110 zawodników – 30 meczy Turniej OPEN – 60 zawodników – 15 meczy

Łącznie 285 zawodników, 81 meczy i to wszystko w jeden dzień!

GRAJ W PIŁKĘ CZŁOWIEKU!

Źródło: własne / GWPC! Foto: Olga Tyrek Fotografia

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA