REKLAMA
REKLAMA

Ile drużyn spadnie z IV Ligi i Okręgówki?

Udostępnij :
MG_3880

Od rozgrywek II Ligi zależy ile drużyn spadnie z III Ligi, co w konsekwencji przełoży się na liczbę spadkowiczów z IV Ligi oraz Klasy Okręgowej. Pewne jest, że z II Ligą żegnają się śląskie drużyny – Rozwój Katowice i Ruch Chorzów, a ROW 1964 Rybnik również jest w strefie spadkowej i w ostatniej kolejce musi […]

Od rozgrywek II Ligi zależy ile drużyn spadnie z III Ligi, co w konsekwencji przełoży się na liczbę spadkowiczów z IV Ligi oraz Klasy Okręgowej.

Pewne jest, że z II Ligą żegnają się śląskie drużyny – Rozwój Katowice i Ruch Chorzów, a ROW 1964 Rybnik również jest w strefie spadkowej i w ostatniej kolejce musi nie tylko wygrać ze Zniczem Pruszków, ale liczyć także na potknięcia Siarki Tarnobrzeg i Olimpii Elbląg. Może więc być bardzo ciężko i najbardziej prawdopodobny będzie spadek trzech śląskich drużyn do III Ligi.

Jeśli z II Ligi spadną dwie drużyny ze Śląska to z 3 grupy III Ligi zdegradowanych zostanie 5 zespołów. Natomiast jeśli ROW 1964 Rybnik podzieli los Rozwoju i Ruchu to z III Ligi gr. 3 aż sześć drużyn znajdzie się w IV lidze.

W III Lidze w grupie tych drużyn na sześć kolejek przed końcem rozgrywek jest Ruch Radzionków, a w okolicach „kreski” znalazł się także po serii porażek Pniówek Pawłowice.

Gdyby sezon zakończył się dzisiaj to: – z II ligi spadłyby trzy drużyny (Rozwój Katowice, Ruch Chorzów, ROW 1964 Rybnik), – z III ligi spadłaby jedna drużyna (Ruch Radzionków), – z IV ligi spadłyby po trzy zespoły z każdej grupy (Górnik Piaski, Zieloni Żarki i MKS Myszków – grupa I oraz Płomień Połomia, Spójnia Landek i Unia Racibórz – grupa II).

Zobacz tabelę IV Ligi Śląskiej gr. I po 25 kolejkach

W częstochowskiej klasie okręgowej (z powodu reorganizacji) symulacja spadków jest bardzo płynna. Stan na 14 maja:

Przy spadku MKS Myszków i Zielonych Żarki z IV ligi oraz przy awansie Znicza Kłobuck do IV ligi, w Częstochowskiej Klasie Okręgowej „Football Factory” miejsca spadkowe zajmują: Warta Kamieńskie Młyny, Gmina Kłomnice, Lotnik Kościelec, Orzeł Psary-Babienica, Olimpia Huta Stara i Orzeł Kiedrzyn. Do klasy okręgowej na sezon 2019/2020 dołączą mistrzowie dwóch grup z Podokręgu Częstochowa i jednej grupy z Podokręgu Lubliniec. Tak więc patrząc na stan z 14 maja byłyby to drużyny: Lot Konopiska, Unia Rędziny oraz Jedność Boronów.

Już jutro sytuacja może się zmienić, gdyż na boiska wybiegną zawodnicy w „Okręgówce”.

29 kolejka Klasy Okręgowej "Football Factory":
15 maja 2019r. godzina: 17:30
Olimpia Truskolasy - Orzeł Kiedrzyn 
Stradom Częstochowa - Unia Kalety 
Warta Mstów - Pogoń Kamyk 
Znicz Kłobuck - MLKS Woźniki 
Sparta Lubliniec - Orzeł Psary-Babienica 
Piast Przyrów - Lotnik Kościelec 
Olimpia Huta Stara - Warta Kamieńskie Młyny 
Gmina Kłomnice - Liswarta Krzepice 
KS Panki - Amator Golce
Zobacz tabelę Klasy Okręgowej „Football Factory” po 28 kolejkach

Źródło: własne / slzpn.katowice.pl / 90minut.pl

REKLAMA