Jakub Szumski przed meczem z Zagłębiem: Optymistycznie patrzymy w przyszłość

Udostępnij :

Raków Częstochowa : Blisko dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach ligowych już za nami. Do gry wróciła PKO BP Ekstraklasa. Raków w poniedziałek zmierzy się w Bełchatowie z Zagłębiem Lubin. O tym jak pauzę na mecze reprezentacji wykorzystali czerwono-niebiescy opowiada Jakub Szumski.   – Dominował oczywiście trening. Przerwa między sezonami byłą dość krótka, więc poświęciliśmy dużo […]

Raków Częstochowa :

Blisko dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach ligowych już za nami. Do gry wróciła PKO BP Ekstraklasa. Raków w poniedziałek zmierzy się w Bełchatowie z Zagłębiem Lubin.

O tym jak pauzę na mecze reprezentacji wykorzystali czerwono-niebiescy opowiada Jakub Szumski.

– Dominował oczywiście trening. Przerwa między sezonami byłą dość krótka, więc poświęciliśmy dużo czasu na nadrobienie, tego wszystkiego, co byśmy zrobili w okresie przygotowawczym. Mieliśmy też czas, aby podleczyć jakieś mikrourazy. Dlatego myślę, że teraz jesteśmy już wszyscy przygotowani po tej przerwie do dalszej części sezonu. Patrząc na to jaką pracę wykonaliśmy i na postawę w ostatnich meczach możemy optymistycznie patrzeć na to, co jest przed nami. 

Najbliższym przeciwnikiem częstochowian będą „Miedziowi” z Lubina. Jak wspomina konforntacje z Zagłębiem w zeszłym sezonie nasz golkiper?

– Na pewno fajnie się kibicom oglądało te mecze.Lubinianie to zespół, który się nie broni, też lubi ofensywną oraz efektowną grę. To na pewno dobra zapowiedź przed poniedziałkowym spotkaniem. Pamiętamy te spotkanie i nie były to łatwe pojedynki. Natomiast my lubimy grać z takimi drużynami, bo można stworzyć fajne widowisko. My preferujemy takie mecze. Jesteśmy na poniedziałek super przygotowani dlatego nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić kibiców na stadion. Na pewno na nudę nie będą narzekać – przekonuje Szumski. 

W poprzednim sezonie w Bełchatowie obie drużyny spotkały się dwukrotnie. Najpierw górą był Raków, który wygrał 2:1 po golach Tomasa Petraska i Felicio Brown Forbesa, goście odpowiedzieli trafieniem Bartosza Białka. Z kolei w kolejnej konfrontacji rozgrywanej w rundzie finałowej o miejsca 9-16 górą było Zagłębie. „Miedziowi” wygrali również 2:1, a bramki zdobyli Lubomir Guldan i Damjan Bohar, a dla RKS-u trafił Fran Tudor. 

To jest tylko fragment artykułu – przeczytaj całość na witrynie Rakowa Częstochowa

Źródło : Raków Częstochowa