REKLAMA
REKLAMA

MK Team Mistrzem Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Częstochowy!

Udostępnij :
89749260_3155482024485219_4377777538231959552_o

W finale MK Team pokonał Michaś-Nobilito 4:1 / foto: mosir.pl

W sobotę 7 marca poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia XXVI edycji Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. W tegorocznej edycji 19 zespołów przystąpiło do rywalizacji w tej najpopularniejszej lidze sportowej w naszym regionie. W okresie od 5 stycznia do 7 marca mogliśmy praktycznie co weekend śledzić wyniki i emocjonować się podczas wizyt w Hali „Polonia”, która […]

W sobotę 7 marca poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia XXVI edycji Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. W tegorocznej edycji 19 zespołów przystąpiło do rywalizacji w tej najpopularniejszej lidze sportowej w naszym regionie. W okresie od 5 stycznia do 7 marca mogliśmy praktycznie co weekend śledzić wyniki i emocjonować się podczas wizyt w Hali „Polonia”, która była miejscem rozgrywania wszystkich meczy. Działo się tradycyjnie bardzo dużo, ale do tego zdążyliśmy się przyzwyczaić podczas kolejnych edycji. Zajęte przez drużyny miejsca, nie zawsze są odzwierciedleniem umiejętności i dlatego też wiemy, że część zespołów czuje wewnętrzny niedosyt i już zapowiadają, że w następnej odsłonie powalczą o lepsze lokaty. W grupie walczącej o miejsca 9-19 bezkonkurencyjni okazali się wielcy nieobecni grupy mistrzowskiej, czyli Jagiellończycy.

Grupa mistrzowska była bardzo wyrównana a wiele meczy kończyło się różnicą jednej bramki, która decydowała o zwycięstwie. W dniu finału typowanie drużyny mistrzowskiej nie było łatwe, a zdania większości uczestników podzielone. Wszystko ostatecznie zweryfikowało boisko. W obu półfinałach nie oglądaliśmy może porywających widowisk, ale ostrożną, pełną szacunku grę. Nikt nie chciał się odkryć i stracić bramki, która mogła zaważyć na ostatecznym awansie do finału. Marcin Skoczek dał prowadzenie w pierwszym półfinale „cukiernikom” i mimo ambitnej postawy Jędryka Klub 54 nie zdołał odpowiedzieć trafieniem i musiał zadowolić się grą w „małym finale”. Drugi półfinał to bardzo podobne podejście obu drużyn. Skuteczność była atutem MK Teamu i po dwóch sprawnie przeprowadzonych akcjach MK mogli świętować awans do finału a ZIB Bernat mógł się szykować do walki o 3 miejsce.

Mecz o miejsce 3 to już bardziej otwarta gra z obu stron i dzięki temu zobaczyliśmy 7 bramek. Czasami do takiego meczu ciężko się zmobilizować, rozpamiętując jeszcze półfinały, ale w tym przypadku zarówno Jędryka Klub 54 jak i ZIB Bernat udowodnili nam, że najniższy stopień podium też wymaga zaangażowania i poświęcenia. Ostatecznie w tym meczu zwycięstwo przypadło ekipie ZIB Bernat.

W końcu nastał czas wielkiego finału. Na przeciw siebie stanęły dwa bardzo doświadczone zespoły z bardzo dobrymi zawodnikami. W tym meczu mogliśmy się spodziewać wszystkiego. Mimo wszystko sporym zaskoczeniem były szybkie i skuteczne akcje przeprowadzone przez MK Team, po których błyskawicznie objęli prowadzenie w finale. Michaś – Nobilito starał się pozbierać i rzucił wszystko na jedną kartę wycofując w pewnym momencie bramkarza z gry. Mimo ambitnej postawy i walki do samego końca „cukiernicy” tylko raz zdołali pokonać bramkarza MK a sami pozwolili cztery razy skutecznie kończyć akcję przeciwnikom.

MK Team nowym mistrzem!

Nagrody indywidualne: MVP rozgrywek: Łukasz Pietrasiński (Michaś – Nobilito) Najlepszy bramkarz: Piotr Mrożek (Michaś – Nobilito) Najlepszy strzelec: Grzegorz Nowak – 28 bramek (Jagiellończycy)

III Etap
06.III. - PIĄTEK
półfinał o miejsca 15-18
Old Boys Czarny Las – Tadex 1:5
(K. Zborowski ---W. Popczyk, D. Ciepał, P. Bajor, T. Szostek, BR. SAM.)
ćwierćfinał o miejsca 9-14
ZF Group – Ooh La la 1:1 k.0:1
(P. Jura --- P. Podwysocki)
ćwierćfinał o miejsca 1-6
Team ZWD & friends – ZIB Bernat 2:3
(B. Przewoźny, J. Szelka --- C. Baryła, C. Mazurkiewicz, R. Mucha)
ćwierćfinał o miejsca 1-6
Jędryka Klub 54 Exact Systems – Romtrans 1:0
(M. Czerwiński)
półfinał o miejsca 15-18
Amator/CNC – Wichry 0:1
(P. Wysocki)
ćwierćfinał o miejsca 9-14
Kozi i Przyjaciele – Przeterminowani 3:1
(P. Warocki-2, M. Kozłowski --- P. Łyszczarz)
Runda finałowa
07.III. - SOBOTA
mecz o XVII miejsce
Old Boys Czarny Las - Amator/CNC 3:0 w.o
mecz o XV miejsce
Tadex - Wichry 2:5
(P. Bajor, S. Bednarczyk --- J. Baran-2, P. Wysocki, A. Pawliowski, P.
Wojnowski)
półfinał o miejsca 9 – 11
Jagiellończycy – Kozi i Przyjaciele 4:2
(G. Nowak-2, S. Gąciarek, R. Furch --- P. Warocki, BR. SAM.)
półfinał o miejsca 9 – 11
Gmina Kłomnice – Ooh La la 1:0
(J. Suliga)
mecz o XIII miejsce
ZF Group Polska – Przeterminowani 1:3
(R. Malczewski --- A. Stacherczak, S. Poochnicki, P. Brdąkała)
mecz o XI miejsce
Kozi i Przyjaciele - Ooh La La 1:12
(BR. SAM. --- Ł. Gliński-3, P. Podwysocki-2, J. Snopkowski-2, K.
Dąbrowski-2, J. Wieczorek-2, R. Jezierski)
mecz o IX miejsce
Jagiellończycy - Gmina Kłomnice 3:0
(G. Nowak, Z Kołbasiuk, R. Furch)
mecz o VII miejsce
Abstynent – Orlikowscy Team 4:1
(T. Kała-2, P. Michalik-2 --- D. Kluczny)
półfinał I
Michaś-Nobilito – Jędryka Klub 54 Exact Systems 1:0
(M. Skoczek)
półfinał II
MK Team – ZIB Bernat 2:0
(J. Ciekot, M. Kubanek)
mecz o V miejsce
Team ZWD & Friends – Romtrans 1:1 k. 2:4
(R. Mermer --- R. Zając)
mecz o III miejsce
Jędryka Klub 54 Exact Systems - ZIB Bernat 2:5
(A. Żmuda, A. Janoszka --- C. Mazurkiewicz-2, R. Mucha-2, D. Bernat)
mecz finałowy o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy
Michaś - Nobilito - MK Team 1:4
(A. Szymczyk --- R. Brzeziński-2, W. Kasiński, M. Kubanek)

Klasyfikacja końcowa: 1. MK Team 2. Michaś-Nobilito 3. ZIB Bernat Miedźno

4. Jędryka Klub 54 Exact Systems 5. Romtrans 6. Team ZWD & friends 7. Abstynent 8. Orlikowscy Team 9. Jagiellończycy 10. Gmina Kłomnice 11. Ooh La La 12. Kozi i Przyjaciele 13. Przeterminowani 14. ZF Group 15. Wichry 16. Tadex 17. Old Boys Czarny Las 18. Amator/CNC

Źródło: Marcin Mazik / mosir.pl

REKLAMA