Nic nie VARty gol. Finał Totolotek PP nie dla Rakowa!

MG_4490

W półfinale Totolotek Pucharu Polski zmierzyło się dwóch liderów. Prowadzący w tabeli Fortuna 1 Ligi – Raków Częstochowa podejmował na Stadionie przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie lidera Lotto Ekstraklasy – Lechię Gdańsk. Mecz mógł się znakomicie zacząć dla Czerwono-Niebieskich. Już w pierwszej akcji gospodarzy głową uderzał kapitan – Andrzej Niewulis. Piłka odbiła się od […]

W półfinale Totolotek Pucharu Polski zmierzyło się dwóch liderów. Prowadzący w tabeli Fortuna 1 Ligi – Raków Częstochowa podejmował na Stadionie przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie lidera Lotto Ekstraklasy – Lechię Gdańsk.

Mecz mógł się znakomicie zacząć dla Czerwono-Niebieskich. Już w pierwszej akcji gospodarzy głową uderzał kapitan – Andrzej Niewulis. Piłka odbiła się od poprzeczki bramki Alomerovicia. Wynik spotkania otworzył w 17 minucie Artur Sobiech, który dopadł do piłki odbitej przez Szumskiego i wyprowadził tym samym na prowadzenie Lechię. W pierwszej części gry oba zespoły stwarzały jeszcze swoje sytuacje, jednak za każdym razem nieskutecznie. Na przerwę to goście schodzili w lepszych nastrojach.

W drugiej połowie nieco mocniej rozpoczęła Lechia. Gola próbowali strzelił Mladenovic, Nunes i Arak jednak nic nie wpadło do bramki strzeżonej przez Jakuba Szumskiego. Po przespanym początku drugiej części spotkania Raków przejął inicjatywę w meczu. W 63 minucie dośrodkowanie Kuna z lewej strony dotarło do Schwarza, który mocnym uderzeniem wyrównał i na tablicy widniał wynik 1:1. Euforia na stadionie nie trwała długo, bo chwilę później sędzia Szymon Marciniak, pomagając sobie analizą przeprowadzoną przy użyciu systemu VAR, uznał, że Czech pomógł sobie ręką i bramki nie uznał. Do końca spotkania Czerwono-Niebiescy naciskali i za wszelką cenę próbowali powalczyć o korzystny wynik, jednak piłka nie znalazła już drogi do bramki Alomerovicia.

Drużyna Rakowa kończy swoją przygodę z Totolotek Puchar Polski na półfinale, jednak kibice są mega wdzięczni za wszystkie pozytywne emocje, które dostarczyła drużyna wygrywając m.in. z Lechem Poznań czy Legią Warszawa.

[WIDEO] Trener Lechii: Gratulacje dla Rakowa! Częstochowa zasługuje na stadion.

10.04.2019 / 18:00 / Półfinał Totolotek Puchar Polski Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk 0:1 (0:1) Bramki: 17′ Artur Sobiech

Raków Częstochowa: Szumski, Kasperkiewicz, Niewulis, Petrasek, Kun, Schwarz (87′ Domański), Sapała, Malinowski (59′ Bartl), Listkowski, Szczepański (80′ Lewicki) Musiolik

Lechia Gdańsk: Alomerovic, Nunes, Nalepa, Augustyn, Mladenovic, Makowski, Lukasik, Kubicki, Paixao, Sobiech 32′ Arak (70′ Lipski, 82′ Vitoria), Haraslin

Źródło: własne / rksrakow.pl / 90minut.pl