REKLAMA
REKLAMA

Ocieplanie pianką Pur - nowoczesny sposób na izolację

Udostępnij :
Rachunki za media raczej szybko nie spadną! Ale na szczęście istnieje skuteczna droga do tego, by już zawsze płacić mniej. Wystarczy dokładna izolacja pomieszczeń i podłóg pianką Pur. Termoizolacje wykonane przez doświadczoną ekipę to bezpieczny i efektywny na sposób na oszczędność ciepła oraz zabezpieczenie przed wilgocią.

Ta lekka pianka poliuretanowa spełnia swoją funkcję izolującą znacznie lepiej niż inne popularne rodzaje izolacji. Ma to związek zarówno z jej strukturą, jak i mechanizmem działania. Istnieją zarówno pianki jednoskładnikowe, jak i dwuskładnikowe, ale do izolacji większych powierzchni używane są głównie te drugie.

W przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów izolacyjnych, ręcznie wycinanych i nakładanych, fachowe ocieplane pianką poliuretanową nie pozostawia szczelin, przez które mogłoby uciekać ciepło. Żaden inny materiał izolacyjny nie redukuje tak wielu mostków termicznych.

Ocieplanie pianką poliuretanową sprawdza się na każdą skalę. Warto wykonać je w domach prywatnych, gdzie utrata ciepła następuje często przez poddasze, podłogi i drobne, niezabezpieczone szczeliny. Izolacje natryskowe są również sprawdzoną metodą na szybkie, bezstratne docieplenie budynków przemysłowych, biur i magazynów.

Izolacje natryskowe - jak przebiega nakładanie pianki?

By spełnić swoje zadanie, pianka Pur musi wejść w reakcję z aktywatorem. Powoduje to gwałtowną ekspansję pianki na izolowane miejsca, a rezultatem jest trwała, doskonale termoizolująca warstwa.

Jednak ten nowatorski materiał powinien być mieszany i nakładany przy użyciu specjalistycznego sprzętu pod ciśnieniem. Firma Pur Project dysponuje jeden z najlepszych tego typu sprzętów na rynku. Stosowana przez nas GAMA G30H to prawdziwa innowacja - hydrauliczna maszyna dozująca klasy przemysłowej, z dostępem do niemal 50 metrów węży grzewczych.

Dzięki wykorzystaniu owoców nowoczesnej technologii oraz umiejętnościom ekipy, Pur Project bez problemu wykonuje izolacje wszystkich typów budynków na terenie Śląska oraz innych województw, niezależnie od metrażu obiektu. Trudno dostępne miejsca albo nietypowa architektura także nie stanowią przeszkody, co udowadniają nasze dotychczasowe realizacje.

Pianka Pur - dlaczego przewyższa ocieplanie wełną mineralną?

Choć wełna mineralna to uznany i szeroko stosowany materiał dociepleniowy, w porównaniu z pianką Pur nie wypada podobnie dobrze. Ocieplanie pianką poliuretanową to ultraszybki proces, którego efektem jest równomiernie zabezpieczona powierzchnia. W przeciwieństwie do wełny mineralnej, brak tu szczelin, które mogłyby doprowadzać do utraty ciepła.

Ponadto utwardzona pianka Pur stanowi podłoże, w którym nie zagnieżdżą się szkodniki ani pleśń, co bywa problemem przy wełnie mineralnej. Co więcej, w przypadku montażu wełny trzeba się liczyć ze wzrostem obciążenia konstrukcji budynku. Ocieplanie pianką Pur Project nie powoduje takich konsekwencji ze względu na jej wyjątkową lekkość.

Profesjonalne izolacje natryskowe - warto zaufać fachowcom!

Planując ocieplanie pianką Pur, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim jakość użytego materiału, a także moc i możliwości maszyn, za pomocą których będzie ona nakładana. Zespół Pur Project pracuje wyłącznie na wysokiej klasy piankach polskiej produkcji, wielokrotnie testowanych w przebiegu realizacji dla naszych klientów.

W pracy kierujemy się unikalnymi potrzebami klienta, dopasowując do nich nasze działania. Tworzymy izolacje, które stanowią receptę na efektywność energetyczną, oszczędności i satysfakcję użytkowników budynku!

REKLAMA