Podsumowanie 15. kolejki PKO Ekstraklasy

Raków Częstochowa : Zaskakująca porażka Miedziowych, rollercoaster przy Reymonta i Legia, która wskutek porażki z Podbeskidziem straciła fotel lidera. Sprawdźcie, co wydarzyło się w 15. kolejce PKO Ekstraklasy. Rundę wiosenną PKO Ekstraklasy zainaugurowały zespoły Zagłębia Lubin i Wisły Płock. Podopieczni trenera Martina Seveli mieli dobry początek meczu i nawet zdołali zagrozić bramce Krzysztofa Kamińskiego zmuszając […]

Zaskakująca porażka Miedziowych, rollercoaster przy Reymonta i Legia, która wskutek porażki z Podbeskidziem straciła fotel lidera. Sprawdźcie, co wydarzyło się w 15. kolejce PKO Ekstraklasy.

Rundę wiosenną PKO Ekstraklasy zainaugurowały zespoły Zagłębia Lubin i Wisły Płock. Podopieczni trenera Martina Seveli mieli dobry początek meczu i nawet zdołali zagrozić bramce Krzysztofa Kamińskiego zmuszając go do interwencji. W 17. minucie jednak pozytywy dla ekipy gospodarzy w tym meczu się zakończyły. Faulu na Kocyle w polu karnym dopuścił się Dominik Jończy, a sędzia Daniel Stefański po analizie VAR ukarał go czerwoną kartką. Jedenastkę wykorzystał Mateusz Szwoch. Po 30 minutach Nafciarze prowadzili już 2:0, a autorem ostatniej bramki tego wieczoru był Dawid Kocyła.

Wisła podejmowała u siebie Piasta Gliwice. Było to pierwsze spotkanie Białej Gwiazdy pod wodzą Petera Hyballi. Rozpoczęło się fenomenalnie i kibice trzynastokrotnych mistrzów Polski mieli prawo mieć nadzieję, że przychodzą lepsze czasy. Nowy trener wniósł jakość, ale na jego nieszczęście trwała ona zaledwie pół godziny. Trzybramkowe prowadzenie szybko zaczęło topnieć i przyjezdni zmniejszyli stratę po trafieniach Dominika Steczyka i Jakuba Świerczoka. Były piłkarz bułgarskiego Łudogorca doprowadził do wyrównania w 90. minucie. Najgorsze było jednak dopiero przed Wisłą. 4. minuta doliczonego czasu gry, Michał Żyro dogrywa piłkę na środek szesnastki, dopada do niej Kristopher Vida i nie daje szans Buchalikowi. Hyballa zaczyna swoją przygodę w PKO Ekstraklasie od porażki.

Legia, która zimą nie dokonała żadnych wzmocnień wyruszyła do Bielska-Białej zmierzyć się z Podbeskidziem, do którego po 8 latach powrócił trener Robert Kasperczyk. Wydawało się, że klub ze stolicy bez problemów wróci do domu z trzema punktami. Tak się nie stało. Legioniści nie mieli kompletnie pomysłu na przedarcie się przez szyki obronne Górali, a w dodatku sami pozwolili pokonać swojego bramkarza. Sztuki tej dokonał Rafał Janicki. Więcej goli w tym pojedynku już nie padło. Legia straciła fotel lidera, a przed nią trudne zadanie. W najbliższą sobotę zagra z Rakowem.

Czerwono-Niebiescy rok 2021 rozpoczęli od przegranej 0:1 z Pogonią Szczecin. Więcej o tym meczu przeczytacie tutaj.