Podsumowanie meczów ligowych z udziałem drużyn Akademii

Raków Częstochowa : Sześć zwycięstw, jeden remis i dwie porażki – to bilans spotkań ligowych z udziałem naszych zespołów Akademii. Efektowną wygraną odniosła najstarsza grupa – U-19. Podopieczni trenera Roberta Brzezińskiego na własnym boisku pokonali Zagłębie Sosnowiec 7:1.   Czerwono-niebiescy otworzyli wynik już w 5. minucie. Tobiasz Kubik otrzymał piłkę z lewej strony i z […]

Sześć zwycięstw, jeden remis i dwie porażki – to bilans spotkań ligowych z udziałem naszych zespołów Akademii.

Efektowną wygraną odniosła najstarsza grupa – U-19. Podopieczni trenera Roberta Brzezińskiego na własnym boisku pokonali Zagłębie Sosnowiec 7:1.

Czerwono-niebiescy otworzyli wynik już w 5. minucie. Tobiasz Kubik otrzymał piłkę z lewej strony i z kilku metrów skierował ją do siatki. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców drugi raz 20 minut później.

Na 3:0 podwyższył Mateusz Jezierski. Nasz napastnik wykończył zespołową akcję RKS-u. Nie minęły dwie minuty, a ponownie Jezierski pokonał golkipera Zagłębia – tym razem strzałem w „długi” róg bramki. Festiwal strzelecki w pierwszych trzech kwadransach zakończył Konrad Matusz, który dobił piłkę do bramki, po uderzeniu w słupek przez Jezierskiego.

W przerwie trener Brzeziński dokonał sześciu zmian w naszym zespole. Osiem minut po wznowieniu gry goście wykonywali rzut rożny. Futbolówka nieszczęśliwie odbiła się od jednego z naszych zawodników i zatrzepotała w siatce. Był to pierwszy gol ekipy U-19 stracony w obecnych rozgrywkach.

Piłkarze Rakowa podrażnieni takim obrotem sprawy szybko zdobyli bramkę. Jeden z naszych zawodników został sfaulowany w polu karnym rywali, a „jedenastkę” wykorzystał Adam Zubrzycki. Niespełna kwadrans przed końcem wynik konfrontacji ustalił Eryk Kuszaj. Po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka otarła się o mur i kompletnie zmyliła bramkarza. Ostatecznie Akademia pokonała sosnowiczan 7:1.

Zespół U-19 wraz z Ruchem Chorzów S.A. i Górnikiem Zabrze ma na swoim koncie komplet zwycięstw. W najbliższą środę czerwono-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z UKS-em Ruch Chorzów.

Robert Brzeziński (trener, U-19): Mecz oceniam pozytywnie. Zwłaszcza w pierwszej połowie osiągnęliśmy okazałą przewagę bramkową. Druga część już nie była taka owocna, jeżeli chodzi o bramki, ale również w niej przeważaliśmy. Zadowolony jestem, że potrafiliśmy zdominować przeciwnika jednocześnie będąc skutecznym. Życzyłbym sobie żebyśmy w następnym meczu byli tak efektywni przez 90 minut, jak w pierwszej połowie konfrontacji z Zagłębiem. Nawiązuje tutaj do zmienników, którzy pojawili się po przerwie i w moim odczuciu mogiby podnieść poprzeczkę swoich działań trochę wyżej.

Akademia Raków (U-19) – Zagłębie Sosnowiec 7:1 (5:0)

Bramki dla Rakowa: Kubik (5., 25.), Jezierski (27., 29.), Matusz (33.), Zubrzycki (55.), Kuszaj (76.)

Skład Rakowa: Mądrzyk (60. Muszyński) – Szymocha (46. Bęben), Rygiel, Waszkiewicz (46. Witczak), Kuszaj, Kucharczyk (46. Nowak), Butucel (46. Wójcik), Białas, Matusz, Kubik, Jezierski (46. Krawczyk).