-->

Polonia Poraj w I rundzie Pucharu Polski!

Udostępnij :
PoloniaPoraj

Polonia Poraj pierwszy raz w historii zdobyła Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa! / foto: polonia-poraj.pl

Polonia Poraj reprezentuje Podokręg Częstochowa w walce o Puchar Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Dla ekipy z Poraja będzie to debiut na tym szczeblu pucharowej rywalizacji a rywalem Polonii w I rundzie będzie GKS Dąb Gaszowice, zwycięzca rywalizacji w Podokręgu Racibórz. Spotkanie zaplanowano na 24.04.2019, godz. 17.00 w Gaszowicach. Polonia Poraj w finałowej […]

Polonia Poraj reprezentuje Podokręg Częstochowa w walce o Puchar Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Dla ekipy z Poraja będzie to debiut na tym szczeblu pucharowej rywalizacji a rywalem Polonii w I rundzie będzie GKS Dąb Gaszowice, zwycięzca rywalizacji w Podokręgu Racibórz. Spotkanie zaplanowano na 24.04.2019, godz. 17.00 w Gaszowicach.

Polonia Poraj w finałowej rywalizacji odniosła zwycięstwo nad rezerwami Rakowa Częstochowa po emocjonującym konkursie rzutów karnych 9:8. W regulaminowym czasie gry był wynik 1:1. Rywal Polonii, w finałowym pojedynku pokonał występującą w Klasie Okręgowej, Unię Turza Śląska 2:0 (1:0). GKS Dąb Gaszowice występuje w IV lidze, grupa II obecnie zajmując 15. miejsce z 19 punktami oraz bilansem 5 zwycięstw, 4 remisów i 12 porażek, bramki 22:48. Dąb na poziomie IV – ligowym występuje drugi sezon z rzędu. Polonia Poraj po 21. kolejkach w IV lidze, grupie I plasuje się na 4. miejscu mając na swoim koncie 37 punktów na które złożyło się 11 zwycięstw, 4 remisy oraz 6 porażek i bilans bramek 34:25.

W innych I rundy zmierzą się 24.04.2019, godz. 17.00:
APN Odra Wodzisław Śląski (Podokręg Rybnik) – GKS Pniówek 74 Pawłowice (Podokręg Tychy)
Bytomski Sport Polonia Bytom (Podokręg Bytom) – KP Warta Zawiercie (Podokręg Sosnowiec)
LKS Mechanik Kochcice (Podokręg Lubliniec) – BTS Rekord Bielsko – Biała (Podokręg Bielsko – Biała)

Wolny los:
LGKS 38 Podlesianka Katowice (Podokręg Katowice)
Górnik II Zabrze S.S.A. (Podokręg Zabrze)
GKS Radziechowy - Wieprz (Podokręg Żywiec)
LKS Błyskawica Drogomyśl (Podokręg Skoczów)

Źródło: Podokręg Piłki Nożnej Częstochowa

REKLAMA