Raków II – Unia Kosztowy 2:0

Raków Częstochowa : Raków II pokonał w 6. kolejce Haiz IV ligi Unię Kosztowy 2:0. Nasza ekipa pozostaje wciąż niepokonana w tych rozgrywkach. Obydwie bramki padły w pierwszej połowie. Od początku spotkania to czerwono-niebiescy byli stroną przeważającą. Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy starali się narzucić swoje warunki i w dużym stopniu ta sztuka im się udała. […]

Raków II pokonał w 6. kolejce Haiz IV ligi Unię Kosztowy 2:0. Nasza ekipa pozostaje wciąż niepokonana w tych rozgrywkach.

Obydwie bramki padły w pierwszej połowie. Od początku spotkania to czerwono-niebiescy byli stroną przeważającą. Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy starali się narzucić swoje warunki i w dużym stopniu ta sztuka im się udała. Aktywni byli nasi pomocnicy, którzy swoimi podaniami „szukali” Przemysława Oziębały. Pierwszy kwadrans meczu zamknęła składna akcja Rakowa. Mateusz Kaczmarek podał do Przemysława Mizgały, a ten odegrał do Oziębały. Niestety do pełni szczęścia zabrakło skutecznego wykończenia. W 29. minucie nasi zawodnicy mogli cieszyć się z prowadzenia.  Akcja prawym skrzydłem  przyniosła powodzenie. Mizgała dośrodkował po ziemi na 5. metr, a tam „Ozi” pewnym strzałem skierował futbolówkę do siatki.

Unia próbowała doprowadzić do wyrównania. Szczególnie groźne były ataki prawym skrzydłem. Jednak były one skutecznie zatrzymywane albo przez naszych obrońców albo przez częstochowskiego bramkarza. W 42. minucie drugi skuteczny cios zadał Raków, a konkretnie Jakub Bator. Młody zawodnik zdecydował się uderzyć sprzed pola karnego. Futbolówka poszybowała w stronę bramki nie dając szans golkiperowi na skuteczną interwencję.

Po zmianie stron goście rzucili się do odrabiania strat. W 50. minucie sędzia dopatrzył się zagrania ręką jednego z naszych piłkarzy w polu karnym częstochowian i wskazał na wapno. Kiedy wydawało się, że za chwilę rywale strzelą kontaktową bramkę, fenomenalną interwencją popisał się Kacper Trelowski, który obronił strzał rywala z 11. metrów. W kolejnych fragmentach tempo gry wzrosło, a akcje przenosiły z jednego pola karnego pod drugie. Najlepszą okazję w drugiej odsłonie spotkania Raków miał w 81. minucie. Wprowadzony kilka chwil wcześniej za Przemysława Oziębałę Michał Litwa wyszedł sam na sam z bramkarzem gości. Niestety w tym pojedynku górą był nasz przeciwnik. Ostatecznie częstochowianie wygrali spotkanie 2:0. Po 6. rozegranych kolejkach ekipa spod Jasnej Góry zajmuje 2. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 16. punktów. Kolejnym rywalem naszych zawodników będzie Unia Dąbrowa Górnicza.

Raków II – Unia Kosztowy 2:0 (2:0)

Bramki dla Rakowa: Oziębała (29.), Bator (42.)

Raków II: Trelowski – Krzyżak, Błasik, Chłód, Piątkowski (67. Budnicki), Lenartowski, Oziębała (80. Litwa), Danilczyk, P. Mizgała (Brzęczek), Bator, (46. Dzierbicki) Kaczmarek (76. Kosin)