[WIDEO] Raków pokonał lidera!

zapowiedz-ekstraklasa-pogon

Raków Częstochowa pokonał lidera, Pogoń Szczecin w meczu 11 kolejki PKO Ekstraklasy. Na zwycięstwo Czerwono-Niebieskich złożyło się samobójcze trafienie Jakuba Bartkowskiego i bramka Kamila Kościelnego. Gola dla gospodarzy zdobył Srdan Spiridonović. Już w 2 minucie gospodarze otworzyli wynik meczu za sprawą Srdana Spiridonovicia. Po kolejnych 5 minutach było już 1:1. Raków wyrównał po golu samobójczym […]

Raków Częstochowa pokonał lidera, Pogoń Szczecin w meczu 11 kolejki PKO Ekstraklasy. Na zwycięstwo Czerwono-Niebieskich złożyło się samobójcze trafienie Jakuba Bartkowskiego i bramka Kamila Kościelnego. Gola dla gospodarzy zdobył Srdan Spiridonović.

Już w 2 minucie gospodarze otworzyli wynik meczu za sprawą Srdana Spiridonovicia.

Po kolejnych 5 minutach było już 1:1. Raków wyrównał po golu samobójczym Jakuba Bartkowskiego. W 14 minucie częstochowianie objęli prowadzenie. Kamil Kościelny przeskoczył Huberta Matynię i strzałem głową w krótki róg zdobył gola.

Drugie czterdzieści pięć minut rozpoczęło się od bardzo groźnej akcji gospodarzy. Adam Buksa w 48 minucie minimalnie pomylił się pod zagraniu Matyni. W kontrze Damian Bartl posłał piłkę nad poprzeczką.

Zobacz wyniki i aktualną tabelę PKO Ekstraklasy

Zespół trenera Papszuna szukał szybkich ataków. Po wejściu na murawę indywidualnym rajdem popisał się Piotr Malinowski. Przełożył rywala, uderzył z lewej nogi, ale piłka ugrzęzła w nogach Portowców.

Częstochowianie dopisali do swojego konta trzy punkty i z dobrymi humorami rozpoczną przerwę na mecze reprezentacyjne.

Po niej, Raków zmierzy się na GIEKSA Arenie ze Śląskiem Wrocław. To spotkanie odbędzie się 21.10 (poniedziałek), o godzinie 18:00.

Zobacz skrót meczu Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa na Ekstraklasa.tv

Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa 1:2 (1:2) [skrót meczu] 1:0 – 2′ Srdan Spiridonović 1:1 – 7′ Jakub Bartkowski (samobójcza) 1:2 – 14′ Kamil Kościelny

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica – 2. Jakub Bartkowski, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 23. Benedikt Zech, 15. Hubert Matynia – 27. Sebastian Kowalczyk (C, M), 17. Zvonimr Kozulj, 8. Damian Dąbrowski (34. Iker Guarrotxena 81’), 29. Marcin Listkowski (M) (16. Santeri Hostikka 42’), 10. Srdan Spiridonović (9. Adam Frączczak 70’)- 18. Adam Buksa.

Raków Częstochowa: 29. Jakub Szumski – 14. Kamil Kościelny (4. Kamil Piątkowski 83’), 2. Tomas Petrasek, 33. Jarosław Jach – 27. Daniel Bartl (77. Dawid Szymonowicz 71’), 10. Igor Sapała, 18. Ruslan Babenko, 7. Petr Schwarz, 30. Miłosz Szczepański (13. Piotr Malinowski 57’), 22. Michał Skóraś – 91. Felicio Brown Forbes.

Żółte kartki: Triantafyllopoulos, Hostikka – Sapała, Jach, Brown Forbes.

Źródło: Raków Częstochowa / Pogoń Szczecin