[FOTO/WIDEO] Raków z pierwszym zwycięstwem na GIEKSA Arenie

MG_4231

Raków Częstochowa pokonał 2:1 Lechię Gdańsk w meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Bramki dla Czerwono-Niebieskich zdobyli Felicio Brown Forbes oraz Igor Sapała. Gola dla gości zdobył Artur Sobiech. Już na początku niedzielnego spotkania groźnie zrobiło się pod bramką Dusana Kuciaka. Zaledwie pół kroku zabrakło Sebastianowi Musiolikowi, by uprzedzić rywala i po dograniu Miłosza Szczepańskiego skierować […]

Raków Częstochowa pokonał 2:1 Lechię Gdańsk w meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Bramki dla Czerwono-Niebieskich zdobyli Felicio Brown Forbes oraz Igor Sapała. Gola dla gości zdobył Artur Sobiech.

Już na początku niedzielnego spotkania groźnie zrobiło się pod bramką Dusana Kuciaka. Zaledwie pół kroku zabrakło Sebastianowi Musiolikowi, by uprzedzić rywala i po dograniu Miłosza Szczepańskiego skierować piłkę do bramki. Raków powoli nacierał na rywala i zyskiwał optyczną przewagę.

Zobacz wszystkie zdjęcia z meczu w naszej galerii Zobacz skrót spotkania na Ekstraklasa.org

W 41. minucie GIEKSA Arena wybuchnęła ze szczęścia. Wynik spotkania otworzył Felicio Brown Forbes, wykorzystując dogranie od Szczepańskiego. W następnej akcji wyrównującą bramkę zdobył Artur Sobiech. Sędzia Jarosław Przybył, po interwencji systemu VAR, nie uznał gola. Na pozycji spalonej znajdował się jeden z graczy Lechii Gdańsk. Czerwono – Niebiescy schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga część gry rozpoczęła się od rzutów wolnych dla Rakowa. Do drugiego z nich podszedł w 51. minucie Igor Sapała. Uderzył, a piłka po rykoszecie znalazła drogę do bramki Kuciaka.

Wyniki i aktualna tabela PKO Ekstraklasy

W 90. minucie Jarosław Przybył podyktował rzut karny dla Lechii Gdańsk. „Jedenastkę” na gola zamienił Artur Sobiech. Do końca spotkania trwała walka o trzy ligowe punkty. Koniec końców, Raków Częstochowa szczelnie się bronił i odniósł pierwsze zwycięstwo na GIEKSA Arenie!

W następnej kolejce Czerwono – Niebiescy zagrają na GIEKSA Arenie w Bełchatowie z Lechem Poznań. To starcie zostało zaplanowane na sobotę, 24.08, na godzinę 20:00.

Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)

Raków: Gliwa – Szymonowicz, Petrasek, Azemović, Apolinarski (90. Bartl), Schwarz, Sapała, Kun, Szczepański (80. Skóraś), Musiolik (86. Piątkowski), Brown Forbes

Lechia: Kuciak – Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović, Kubicki, Lipski, Makowski (46. Gajos), Paixao (71. Wolski), Haraslin (46. Peszko), Sobiech

Źródło: własne / Raków Częstochowa