Remis w derbach, porażka w Katowicach i stracony gol w ostatniej sekundzie!

W miniony weekend rozegrano 19 kolejkę IV Ligi Śląskiej gr. I.

W Wielki Piątek o godzinie 19:00 w Kłobucku doszło do pojedynku derbowego, w którym miejscowy Znicz podejmował Unię Rędziny.
Goście z pewnością nie tak wyobrażali sobie to spotkanie, gdyż Znicz od początku meczu rzucił się do ataku i zepchnął Unię do głębokiej defensywy.
Spotkanie, które przyciągnęło sporą grupę kibiców było zacięte z przewagą gospodarzy, jednak nie potrafili oni wykorzystać żadnej ze swoich sytuacji i obie drużyny podzieliły się punktami.

Znicz Kłobuck - Unia Rędziny 0:0 (0:0)

Znicz: Paliwoda, Bartoszek, Chłod, Dylikowski (60' Kosin), Kasprzyk, Kmieć, Korczak, Ogłaza, Pałyga, Sitek (73' Kaliedin), Wolski (60' Słabosz)
Unia: A. Kowalczyk, Dobosz (77' Przygodzki), Góralczyk, Kempa, Kotala (60' Weżgowiec), Levchenko, Niedbała, Nurek, Porochnicki (46' Trzepizur), Rumin, Andrzejewski

Sędziował: Dominik Panek (Lisowice)

- Wyniki i tabela IV liga gr. I śląska

W Wielką Sobotę o godzinie 11:00 w Katowicach Sparta podejmowała drużynę MKS-u Myszków. Gospodarze lepiej zaczęli to spotkanie, gdyż w 5 minucie prowadzili 1:0 po golu Przybylskiego.
Najgorsze jednak nadeszło w końcówce meczu. W 72 minucie wynik na 2:0 podwyższył Przybylski. Minutę później na listę strzelców wpisał się Grzegorz Goncerz, który ponownie trafił 6 minut później czym ustalił wynik spotkania na 4:0.

Sparta Katowice - MKS Myszków 4:0 (1:0)
Przybylski 5', 72', Goncerz 73', 79'

Sparta: Kucharski, Krzyśków, Łączek, Mazurek M, Mazurek P (81' Bożek), Kędzierski (64' Chwila), Sobotka (81' Witkowski), Szary, Wawoczny, Goncerz (81' Bętkowski), Przybylski
MKS: Stambuła, Haładyń, Skrzypiński (46' Uchroński), Szkudlarek (73' Kulejewski(, Terbalyan, Wnuk, Jaworski, Marchewka (82' Mazanek), Marek, Mizgała (72' Krempa), Zachara (82' Ivashevych)

Sędziował: Niewiadomski (Radzionków)

Również w Wielką Sobotę jednak w Częstochowie przy ul. Krakowskiej 80 Victoria podejmowała drugą drużynę Piasta Gliwice.
Spotkanie zaczęło się znakomicie dla gospodarzy, którzy już w 3 minucie wyszli na prowadzenie po strzale Kowalskiego. Gol dodał skrzydeł podopiecznym Adriana Pasieki i zaczęli oni tworzyć kolejne sytuacje, jednak żaden strzał nie znalazł drogi do bramki Piasta.
Tuż przed przerwą gola dla gości zdobył Nakajima i zrobiło się 1:1.
Podrażnieni gospodarze ruszyli do ataku. W 63 minucie ponownie Victoria wyszła na prowadzenie tym razem po golu Włodarka. Kilkanaście minut później ponownie był remis. Justin Daniel pięknym strzałem pokonał Koteckiego i dał gościom wiatr w żagle.
Próbowali oni przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i otworzyli się, co bezwzględnie wykorzystała Victoria w 85 minucie kiedy to na listę strzelców wpisał się Błaszkiewicz.
Gdy wydawało się, że 3 punkty zostaną w Częstochowie w ostatniej akcji meczu wynik na 3:3 ustalił niepilnowany w polu karnym gospodarzy doświadczony Wojciech Kędziora.

Victoria Częstochowa - Piast II Gliwice 3:3 (1:1)
Kowalski 3', Włodarek 63', Błaszkiewicz 85' - Nakajima 43', Daniel 79' Kędziora 90+6'

Victoria: Kotecki, Przybylski, Błaszkiewicz, Włodarek, Błedowski (90' Matyja), Krysik (62' Piątkowski), Mazerant (46' Juchnik), Skibiński, Kowalski, Figzał (46' Jargosz), Krawczyk (46' Krupa)
Piast II: Jelonek, Bernatek (90' Chojnowski), Figołuszka, Kaleta, Leśniak, Liszewski (74' Dulęba), Lubowiecki (54' Daniel), Nakajima, Skupień (90' Jurczyga), Świetlicki, Urbański (46' Kędziora)

Sędziował: Krzysztof Szydłowski (Bytom)