-->

Skra Ladies z licencją na grę w Orlen Ekstralidze

Udostępnij :
Komisja ds. Licencji Klubowych rozpatrzyła wnioski klubów, które m.in. uzyskały awans do rozgrywek Orlen Ekstraligi kobiet.

Komisja ds. Licencji Klubowych rozpatrzyła wnioski klubów występujących w rozgrywkach III ligi, które uzyskały awans do rozgrywek II ligi w sezonie 2024/2025 oraz klubów Orlen I ligi kobiet, które uzyskały awans do rozgrywek Orlen Ekstraligi kobiet.  Po analizie wniosków wraz z załącznikami Komisja podjęła następujące decyzje w stosunku do poszczególnych Klubów:

1. Komisja postanowiła przyznać licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2024/2025 następującym klubom:

– Świt Szczecin z nadzorem finansowym i sportowym na stadionie miejskim w Szczecinie przy ul. Karłowicza 28;

– Pogoń Grodzisk z nadzorem finansowym;

– Rekord Bielsko-Biała z nadzorem infrastrukturalnym;

– Wieczysta Kraków z nadzorem infrastrukturalnym

2. Komisja postanowiła przyznać licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach ORLEN Ekstraligi Kobiet w sezonie 2024/2025 następującym klubom:

– Resovia Rzeszów;

– SKRA Częstochowa z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym

3. Komisja ponadto na przedmiotowym posiedzeniu nałożyła środki kontroli w postaci obowiązku zapłaty określonej sumy pieniężnej na następujące kluby występujące w Polskiej Lidze Futsalu za niespełnienie kryterium S.01 Przepisów Licencyjnych dla Klubów występujących w Polskiej Lidze Futsalu:   

Górnik Polkowice – 10.000 zł

Wenecja Pułtusk – 5.000 zł

AZS UG Gdańsk – 5.000 zł

Klubom od powyższych decyzji przysługuje odwołanie za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni od daty ich otrzymania.

Źródło : PZPN

REKLAMA