REKLAMA
REKLAMA

Turniej SKRA CUP 2019 za nami!

Udostępnij :
skra

AP Młody MKS Kluczbork wygrywa Turniej SKRA CUP 2019. / foto: facebook.com/skra.czestochowa

Kolejny już raz na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej 20 w Częstochowie spotkali się młodzi piłkarze. W tym roku to zawodnicy urodzenie w roku 2006 mogli zmierzyć się ze swoimi kolegami z innych miast, i to właśnie to współzawodnictwo z rówieśnikami jest głównym celem tego towarzyskiego Turnieju. Do Częstochowy zawitały drużyny: MUKP Dąbrowa Górnicza, Mazovia […]

Kolejny już raz na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej 20 w Częstochowie spotkali się młodzi piłkarze. W tym roku to zawodnicy urodzenie w roku 2006 mogli zmierzyć się ze swoimi kolegami z innych miast, i to właśnie to współzawodnictwo z rówieśnikami jest głównym celem tego towarzyskiego Turnieju.

Do Częstochowy zawitały drużyny: MUKP Dąbrowa Górnicza, Mazovia Tomaszów Mazowiecki, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Juventus Piekary Śląskie, APN Piotrków Trybunalski, Orlęta Kielce oraz AP Młody MKS Kluczbork. W stawce o zwycięstwo nie zabrakło też reprezentantów gospodarzy i organizatorów Turnieju – Skry Częstochowa.

Drużyny podzielone zostały na dwie grupy, które zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”, a każdy pojedynek trwał 20 minut. W drugiej fazie rozgrywek zmierzyły się ze sobą drużyny, które odpowiednio zajęły w swoich grupach IV, III, II i I miejsce. Te mecze rozgrywane były po 25 minut, a meczu o III miejsce zmierzyły się zespoły Mazovii Tomaszów Mazowiecki oraz Orlęt Kielce. Mecze pewnie wygrała drużyna z Mazowsza strzelając dwie piękne bramki. Finał zawodów to już zdecydowanie inna historia i możemy być dumni z reprezentacji naszego miasta, bowiem w finale zmierzyli się ze sobą Skra Częstochowa oraz AP Młody MKS Kluczbork. I tak jak na finał przystało, emocji nie brakowało – szala zwycięstwa przychylała się raz na jedną, raz na drugą stronę, ale finalnie regulaminowy czas gry zakończył się remisem. Co więcej pierwsza seria rzutów karnych, również zakończyła się remisem i dopiero w drugiej serii drużyna z Kluczborka okazał się lepsza.

Najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Chojecki z Tomaszowa Mazowieckiego, a najlepszym bramkarzem Patryk Pietruszewski z Piekar Śląskich.

Klasyfikacja końcowa Turnieju:
1. AP MŁODY MKS KLUCZBORK
2. SKRA CZĘSTOCHOWA
3. MAZOVIA TOMASZÓW MAZOWIECKI

4. ORLĘTA KIELCE
5. MUKP DĄBROWA GÓRNICZA
6. APN PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
7. JUVENTUS PIEKARY ŚLĄSKIE
8. OSTROVIA OSTRÓW WIELKOPOLSKI

Źródło: Bartosz Błach / Biuro prasowe Skra Częstochowa

REKLAMA