Tylko Victoria z kompletem punktów! Za nami 18 kolejka IV Ligi!

W miniony weekend rozegrano 18 kolejkę IV Ligi Śląskiej gr. I

W sobotę o godzinie 12:00 w Łobodnie Unia Rędziny podejmowała w derbowym pojedynku Victorię Częstochowa. Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko dla licznie zgromadzonej publiczności, a jedyny gol padł dopiero w 86 minucie. Wprowadzony w drugiej połowie w Juchnik wyłuskał piłkę Szymonowi Kowalczykowi, przebiegł kilkanaście metrów i dograł do niepilnowanego w polu karnym Piątkowskiego (pojawił się na murawie kilkanaście minut wcześniej), a ten dopełnił formalności i wpakował piłkę do siatki. Gospodarze do końca walczyli choćby o jeden punkt, jednak defensywa Victorii szczelnie się broniła i to goście wywieźli 3 oczka z Powiatu Kłobuckiego.

Unia Rędziny - Victoria Częstochowa 0:1 (0:0)
Piątkowski 86'

Unia: Kowalczyk A., Nurek, Trzepizur (87' Rumin), Levchenko, Kowalczyk Sz., Góralczyk, Porochnicki, Niedbała (84' Kempa), Kotala (72' Żabik), Dobosz, Andrzejewski (87' Przygodzki)
Victoria: Kotecki, Przybylski (46' Krysik), Błaszkiewicz, Włodarek, Błędowski, Mazerant (66' Krupa), Skibiński (90' Pasiuk), Kiełkowicz (46' Matyja), Kowalski, Krawczyk (66' Juchnik), Figzał (72' Piątkowski)

Sędziował: Tomasz Barański (Częstochowa)

- Wyniki i tabela IV liga gr. I śląska

W Myszkowie MKS podejmował Orła Miedary. W drużynie gospodarzy w minionym tygodniu doszło do zmiany szkoleniowca, Roberta Majchrzaka zastąpił na stanowisku Paweł Cygnar. Z pewnością jednak nie tak debiut w nowym zespole wyobrażał sobie były trener Szczakowianki. Do przerwy goście prowadzili 2:1 po dwóch trafieniach Kotalczyka, dla MKS-u gola zdobył Alan Jaworski. Po przerwie wspomniany Jaworski dopisał drugie trafienie na swoje konto, jednak więcej bramek kibice już nie zobaczyli i obie drużyny podzieliły się punktami.

MKS Myszków - Orzeł Miedary 2:2 (1:2)
Jaworski 28',60' - Kotalczyk 13', 45'

MKS: Stambuła, Haładyń, Jaworski, Kulejewski (46' Wnuk), Marchewka, Marek (87' Krempa), Mizgała (87' Ivashevych), Podolski (65' Terbalyan), Skrzypiński, Szkudlarek, Zachara
Orzeł: Masina, Curyło (15' Urbański), Dworaczek (69' Madeja), Kajda (46' Kocot), Korzeniowski, Kotalczyk (63' Bednarz, 84' Dziemba), Mazurkiewicz, Michalczyk (46' Konieczny), Musik, Pleban, Ziemianek

Sędziował: Dominik Panek (Lisowice)

tabela IV liga gr. I śląska

W Radzionkowie miejscowy Ruch podejmował drużynę z Kłobucka. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 5 minucie za sprawą bramki Zalewskiego. Kwadrans po przerwie wynik podwyższył Matysek, a tuż przed końcem spotkania zdobył drugiego gola w tym spotkaniu i ustalił wynik na 3:0.

Ruch Radzionków - Znicz Kłobuck 3:0 (1:0)
Zalewski 5', Matysek 61',90'

Ruch: Strzelczyk, Kwaśniewski, Otwinowski, Harmata, Ćwielong, Kopeć (76′ Sadlak), Szromek (62′ Turczyn), Gwiaździński, Zalewski (52′ Duda), Kowalski (85′ Dudziński), Matysek
Znicz: Paliwoda, Pałyga, Korczak, Kasprzyk (84′ Juśkiewicz), Wolski (58′ Sitek), Głowacki (64′ Kaliedin), Chłód, Bartoszek (58′ Słabosz), Kmieć, Ogłaza, Kosin (46′ Dylikowski)

Sędziował: Mateusz Bielawski (Katowice)

Źródło : własne / 90minut.pl / laczynaspilka.pl