Uwaga na: Jewgienij Baszkirow

Udostępnij :

Raków Częstochowa : W 3. kolejce PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zagra na GIEKSA Arenie w Bełchatowie z Zagłębiem Lubin. Jednym z liderów Miedziowych jest Jewgienij Baszkirow. Jewgienij Baszkirow urodził się 6 lipca 1991 roku w rosyjskim Leningradzie. Mierzy 175 centymetrów wzrostu i waży 70 kilogramów. Występuje na pozycji środkowego pomocnika.   29-latek przygodę z piłką […]

Raków Częstochowa :

W 3. kolejce PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zagra na GIEKSA Arenie w Bełchatowie z Zagłębiem Lubin. Jednym z liderów Miedziowych jest Jewgienij Baszkirow.

Jewgienij Baszkirow urodził się 6 lipca 1991 roku w rosyjskim Leningradzie. Mierzy 175 centymetrów wzrostu i waży 70 kilogramów. Występuje na pozycji środkowego pomocnika.

29-latek przygodę z piłką rozpoczął w juniorskich drużynach Zenitu Sankt Petersburg, skąd trafił do Tomu Tomsk. W tym zespole występował od 2012 do 2016 roku, po czym przeniósł się do Krylii Sowietow Samara, gdzie spędził kolejne dwa i pół sezonu. Wiosną 2018 roku dołączył do Rubina Kazań, a po rocznej przygodzie z tym klubem został zawodnikiem Zagłębia Lubin.

W zespole Miedziowych Jewgienij Baszkirow rozegrał dwanaście meczów w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu oraz trzy mecze w bieżących rozgrywkach ligowych i Pucharu Polski. Zdobył łącznie trzy bramki. Jedna z nich, zdobyta w meczu z Koroną, została wytypowana do grona najładniejszych goli minionego sezonu w PKO Ekstraklasie.

Jewgienij Baszkirow jest piłkarzem, na którego podopieczni trenera Marka Papszuna muszą zwrócić szczególną uwagę. Wierzymy jednak, że to Czerwono-Niebiescy wyjdą z tej konfrontacji zwycięsko. Początek meczu Raków Częstochowa – Wisła Płock w poniedziałek, 14 września o godzinie 18:00.

To jest tylko fragment artykułu – przeczytaj całość na witrynie Rakowa Częstochowa

Źródło : Raków Częstochowa