-->

Vladan Kovačević opuszcza Raków i przechodzi do Sportingu CP!

Udostępnij :
Vladan Kovačević po trzech latach gry w czerwono-niebieskich barwach żegna się z Rakowem Częstochowa i na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do mistrza Portugalii, Sportingu CP.

"Kova" swoją przygodę z Rakowem rozpoczął 18 czerwca 2021 roku. Swój debiut zanotował 17 lipca 2021 roku w wygranym po konkursie rzutów karnych meczu o Superpuchar Polski z Legią Warszawa. Łącznie Vladan w koszulce Rakowa rozegrał 113 meczów i aż 52 razy zachowywał czyste konto.

Wg różnych źródeł, mistrzowie Portugalii zapłacili za niego ok. 4,8 mln euro + bonusy. Wpisano mu także klauzulę w kontrakcie, opiewającą na 60 mln euro.

W swoim pierwszym sezonie świętował Puchar oraz Superpuchar Polski, dokładając do tego wicemistrzostwo kraju. W kolejnej kampanii wspólnie z drużyną ponownie wywalczył Superpuchar Polski oraz cieszył się z pierwszego mistrzostwa Polski. W kończących się rozgrywkach mocno przyczynił się do historycznego awansu do fazy grupowej Ligi Europy. "Kova" został również dwukrotnie wybrany najlepszym bramkarzem sezonu w PKO BP Ekstraklasie. 

Źródło : rakow.com

REKLAMA
REKLAMA