REKLAMA
REKLAMA

Wtorkowy rywal: Sandecja Nowy Sącz

Udostępnij :

Raków Częstochowa : We wtorek, 25 sierpnia, w meczu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski Raków Częstochowa zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz. Poznajcie bliżej sylwetkę naszego najbliższego rywala. Sandecja Nowy Sącz to klub założony w 1910 roku. W sezonie 2017/2018 grał w Ekstraklasie, a w sezonie 2013/2014 dotarł do fazy 1/4 finału Pucharu Polski.   […]

Raków Częstochowa :

We wtorek, 25 sierpnia, w meczu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski Raków Częstochowa zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz. Poznajcie bliżej sylwetkę naszego najbliższego rywala.

Sandecja Nowy Sącz to klub założony w 1910 roku. W sezonie 2017/2018 grał w Ekstraklasie, a w sezonie 2013/2014 dotarł do fazy 1/4 finału Pucharu Polski.

W poprzednim sezonie zawodnicy Sandecji z dorobkiem 44 punktów zakończyli zamagania na 12. miejscu w Fortuna I lidze: 12 zwycięstw, 8 remisów, 14 porażek.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Biało-Czarnych był Michal Piter-Bucko, zdobywca 10 goli. Pięć trafień mieli na swoim koncie Mariusz Gabrych, Maciej Korzym i Maciej Małkowski.

Przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 w pierwszej drużynie Sandecji doszło do kilku roszad. Z zespołem pożegnali się:  Marcin Flis, Dominik Kun, Tadeusz Socha, Mariusz Gabrych, Krzysztof Baran, Daniel Bielica, Bartłomiej Dudzic, Radosław Kanach, Mateusz Klichowicz, Michał Szeliga oraz Maciej Korzym. 

Z kolei do pierwszej drużyny dołączono trzech zawodników, którzy wcześniej grali w rezerwach: Konrada Kuzerę, Jakuba Leśniaka i Karola Matrasa. Sandecja pozyskała także Tomasza Boczka, który wcześniej grał w Warcie Poznań oraz Wojciecha Kamińskiego na zasadzie wypożyczenia z Piasta Gliwice.

Zmiany dotknęły także sztab szkoleniowy. Jeszcze w trakcie sezonu z Sandecji odszedł trener Tomasz Kafarski. Zadanie utrzymania zespołu w Fortuna 1. Lidze otrzymał duet Piotr Świerczewski – Marcin Jałocha, który zrealizował postawiony plan. Obecnym szkoleniowcem pierwszej drużyny jest trener Piotr Mandrysz, który z zespołem pracuje od 5 sierpnia 2020 roku.

Przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu, podopieczni trenera Mandrysza rozegrali jeden sparing wewnętrzny oraz jeden mecz kontrolny z Koroną Kielce. Sandecja przegrała z kielczanami 0:5.

Pierwotnie mecz Rakowa z Sandecją miał odbyć się 14 sierpnia 2020 roku, ale z uwagi na potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dwóch piłkarzy z Nowego Sącza, spotkanie zostało przełożone.

Ostatnie spotkanie pomiędzy Czarno-Białymi a Czerwono-Niebieskimi odbyło się 11 maja 2019 roku w 33. kolejce Fortuna 1. Ligi. Wtedy, po bramkach Sebastiana Musiolika i Franciszka Wróblewskiego dla Rakowa, mecz zakończył się remisem 2:2. A jak będzie we wtorek? Początek spotkania o godzinie 20:30.

Kadra Sandecji Nowy Sącz w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021:

Bramkarze: Szymon Tokacz, Konrad Mrózek

Obrońcy: Adrian Basta, Michal Piter-Bucko, Dawid Szufryn, Marcin Flis, Tadeusz Socha, Jakub Leśniak

Pomocnicy: Grzegorz Baran, Maciej Małkowski, Szymon Kuź,a Miłosz Kałahur, Damian Chmiel, Bartłomiej Kasprzak, Dominik Kun, Kamil Ogorzały, Jan Kuźma, Adrian Danek, Michał Walski, Dominik Urban, Kamil Palacz, Karol Matras

Napastnicy: Mariusz Gabrych, Konrad Kuzera

To jest tylko fragment artykułu – przeczytaj całość na witrynie Rakowa Częstochowa

Źródło : Raków Częstochowa

REKLAMA