Wygrana Rakowa w Szczecinie!

Raków Częstochowa wygrał 2:1 z Pogonią Szczecin w wyjazdowym meczu 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy i powrócił na fotel lidera! Bramki dla Czerwono-Niebieskich zdobyli Vladislavs Gutkovskis oraz Ivi Lopez.

W wyjściowym składzie Rakowa nie brakowało zmian względem poprzedniego spotkania. Po pauzie za kartki do gry powrócił Fran Tudor. Ponadto od początku na boisku oglądaliśmy Szymona Czyża, Giannisa Papanikolaou, Mateusza Wdowiaka oraz Sebastiana Musiolika. Zabrakło natomiast pauzującego za kartki obchodzącego dziś urodziny Patryka Kuna.

W 25 minucie zabójczy kontratak wyprowadzili gospodarze, których na prowadzenie wyprowadził Kamil Grosicki. Ledwie po 3 minutach znów bardzo blisko był Grosicki, ale kapitalnie interweniował Kovačević.

Trener Marek Papszun w przerwie dokonał aż 3 zmian, desygnując do gry Bena Ledermana, Wiktora Długosza oraz Vladislavsa Gutkovskis. To właśnie za sprawą Łotysza od 47 minuty w Szczecinie był remis po tym jak "Gutek" posłał potężne uderzenie na bramkę Stipicy, nie dając Chorwatowi żadnych szans.

W 78 minucie Marcin Cebula posłał piłkę w kierunku Iviego Lopeza, a Hiszpan zrobił to, co potrafi najlepiej, wyprowadzając Raków na prowadzenie. Gospodarze do końca próbowali odrobić straty, ale częstochowianie pokazali charakter i dowieźli arcyważne zwycięstwo, dzięki któremu wrócili na fotel lidera PKO BP Ekstraklasy!

Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 1:2 (1:0)

Bramki: Grosicki 25' - Gutkovskis 47', Ivi 78'

Raków: Kovačević - Petrášek, Rundić, Tudor, Czyż (46. Lederman), Papanikolaou, Sturgeon (46. Długosz), Sorescu, Wdowiak (73. Cebula), Ivi (89. Arak), Musiolik (46. Gutkovskis)

Pogoń:  Stipica - Zech (85. Kostorz), Triantafyllopoulos, Malec, Mata (60. Łęgowski), Carlos, Dąbrowski, Żurawski (60. Zahović), Bichakhchyan (67. Drygas), Grosicki, Kucharczyk (85. Parzyszek)

Żółte kartki: Żurawski - Czyż, Sorescu, Lederman

Źródło: Raków Częstochowa