Zakłady na niższe ligi piłkarskie

Udostępnij :

Fakt, że najbardziej popularnym sportem w Polsce jest piłka nożna, jest niepodważalny. Przekłada się to także na zainteresowaniem zakładami bukmacherskimi na tą dyscyplinę. Najwięcej zdarzeń znajdziemy w zakładach na Ekstraklasę oraz 1. Ligę. Natomiast stawianie zakładów na ligi niższej klasy to bardziej wymagające zajęcie. Czy bukmacherzy chętnie wystawiają zakłady na niższe ligi?

Dlaczego polscy bukmacherzy nie oferują wielu lig okręgowych?

Podkreślić trzeba, że nie wszystkie mecze znajdą się w ofercie bukmacherów. Nie zależy to od popularności danej ligi ale od ograniczeń według których działają bukmacherzy. Polski Związek Piłki Nożnej, który reguluje tę kwestię, umożliwił zawieranie zakładów tylko na rozgrywki do IV ligi włącznie, wykluczając wszystkie niższe ligi. Oznacza to, że żaden bukmacher nie zamieszcza w swojej ofercie zmagań ligowych niższego szczebla niż oficjalnie dozwolone. Udostępnienie ich groziłoby nawet odebraniem licencji. 

Wielu bukmacherów zdaje sobie sprawę z rosnącego zainteresowania niższymi ligami i ciągle poszerza swoją ofertę właśnie na III i VI ligę, dając coraz ciekawsze możliwości, zarówno w formie przedmeczowej jak i na żywo. Szeroką ofertę rynków znajdziemy np. w LV BET, który systematycznie poszerza ofertę w tym zakresie. LV BET oprócz zakładów oferuje też statystyki a czasem transmisje live.

Jak typować niższe ligi piłkarskie u bukmacherów online?

Obstawianie niższych lig piłkarskich różni się trochę od najpopularniejszych zakładów. Specyfika niższych lig piłkarskich czyni ich obstawianie nieco mniej przewidywalne. Trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę inne elementy gry.

  • Po pierwsze - meczach niższych lig zazwyczaj pada w nich znacznie więcej bramek a więc mecze są z jednej strony bardziej dynamiczne ale i bardziej wymagające dla zawodników. Poziom przygotowania oraz budżet w niższych ligach jest znacznie mniejszy. W niższych ligach ciężko jest też pozyskać informacje na temat zawodników, ich poziomu przygotowania, formy czy kontuzji.
  • Po drugie - warto znaleźć źródło informacji i statystyk. Nie powinno z tym być żadnego problemu do III ligi włącznie, gdyż statystyki te udostępniają najlepsi bukmacherzy w Polsce. Jeżeli jednak chodzi o IV ligę to statystyk można szukać na stronach okręgowych ale też klubów biorących udział w rozgrywkach. Umiejętna analiza statystyk jest w stanie w znaczący sposób wspomóc cały proces obstawiania, to fakt znany całemu środowisku bukmacherskiemu i dotyczy także niższych lig.
  • Po trzecie - odnaleźć transmisje meczów. To dość wymagające zadanie, zwłaszcza że informacje na temat meczów są bardzo okrojone, a często praktycznie niedostępne. Oczywistym jest, że im niższa jest liga, tym trudniej o transmisję. Warto jednak zobaczyć, kto nabył do nich prawa. Często zdarza się tak, że sami bukmacherzy w Polsce oferują darmowe streamy meczów dla swoich graczy. Najczęściej jednak trzeba posiadać aktywne konto aby móc korzystać ze streamingu.

Najlepsi bukmacherzy w Polsce oferują swoim klientom możliwość obstawiania nie tylko dwóch najwyższych rangą rozgrywek w Polsce. Coraz więcej z nich w swojej ofercie zawiera również rozgrywki z niższych lig, również zyskujące na popularności i już teraz posiadające rzesze swoich fanów. Dużym plusem jest fakt że na te rozgrywki pojawiają się naprawde wysokie kursy. Oczywiście trzeba mieć świadomość tego, że im niżej z rangą konkretnych rozgrywek, tym ciężej jest nie tylko znaleźć jakiekolwiek informacje na jej temat w internecie, ale i bukmachera, u którego można byłoby ją obstawiać. Jednak bukmacherzy szukają ciągle nowych sposobów na przyciągnięcie uwagi nowy graczy dlatego rozwijają swoją ofertę biorąc pod uwagę także mniej medialne wydarzenia. Dlatego warto przeglądać ofertę bukmacherów, tych znanych ale i nowych bo zakłady na niższe ligi mogą się u nich pojawiać.

REKLAMA