Zwycięstwo na zakończenie obozu w Warce

Raków Częstochowa : W drugim meczu sparingowym rozegranym podczas obozu przygotowawczego w Warce piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali Wigry Suwałki 4:1 po golach Marcina Cebuli, Vladislavsa Gutkovskisa, Jakuba Batora i Sebastiana Musiolika. Od samego początku mecz toczył się w dużym upale, ale nasz zespół stwarzał sporo sytuacji do zdobycia bramki. Pierwszą z nich udało się zamienić […]

W drugim meczu sparingowym rozegranym podczas obozu przygotowawczego w Warce piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali Wigry Suwałki 4:1 po golach Marcina Cebuli, Vladislavsa Gutkovskisa, Jakuba Batora i Sebastiana Musiolika.

Od samego początku mecz toczył się w dużym upale, ale nasz zespół stwarzał sporo sytuacji do zdobycia bramki. Pierwszą z nich udało się zamienić na gola w 22. minucie, kiedy Marcin Cebula wykorzystał dokładne podanie Davida Tijanicia i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W pierwszej połowie pokonać bramkarza Wigier próbowali jeszcze m.in. Andrzej Niewulis i David Tijanić, ale ich strzały głową nie znalazły drogi do bramki.

Kilka minut po zmianie stron Wigry przeprowadziły skuteczną akcję, którą wykończył Cezary Sauczek, wyrównując wynik spotkania. Od tej chwili na boisku przeważał już tylko Raków. W 57. minucie sytuację w polu karnym rywali wykorzystał Vladislavs Gutkovskis, dając Czerwono-Niebieskim ponowne prowadzenie. W 67. minucie częstochowianie przeprowadzili ładną akcję, którą na bramkę zamienił Jakub Bator. Kilka minut później strzał Igora Sapały z rzutu karnego obronił bramkarz Wigier. W ostatniej akcji do siatki trafił jeszcze Sebastian Musiolik i tym samym ustalił wynik tego meczu.

Raków Częstochowa – Wigry Suwałki 4:1 (1:0)

Bramki: Cebula, Gutkovskis, Bator, Musiolik

Raków: Pindroch (46. Szumski) – Niewulis (46. Wilusz), Piątkowski (46. Petrasek), zawodnik testowany (46. Mikołajewski), Bartl (46. Malinowski), Kun (46. Tudor), Schwarz (46. Sapała), Poletanović (46. Lederman), Tijanić (46. Bator, 68. Kaczmarek), Cebula (46. Musiolik), Brown Forbes (46. Gutkovskis)