[CLJ U-15] Z Katowic przywozimy 3 punkty!

Raków Częstochowa : W meczu 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Raków U-15 pokonał Rozwój Katowice 6:1. Czerwono-Niebiescy pamiętni ciężko wywalczonych punktów z Rozwojem na Limanowskiego, do niedzielnej konfrontacji przystąpili bardzo mocno skoncentrowani. W 18. minucie po akcji całego zespołu gola zdobył Mateusz Głowiński. Ten sam zawodnik niespełna 120 sekund później podwyższył nasze prowadzenie wykorzystując podanie […]

Raków Częstochowa :

W meczu 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Raków U-15 pokonał Rozwój Katowice 6:1.

Czerwono-Niebiescy pamiętni ciężko wywalczonych punktów z Rozwojem na Limanowskiego, do niedzielnej konfrontacji przystąpili bardzo mocno skoncentrowani. W 18. minucie po akcji całego zespołu gola zdobył Mateusz Głowiński. Ten sam zawodnik niespełna 120 sekund później podwyższył nasze prowadzenie wykorzystując podanie Dominika Cieślaka. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 2:0 dla częstochowian.

Kwadrans po wznowieniu gry hattricka skompletował Głowiński, a asystę zanotował Tomasz Szczepaniak. W 60. minucie gospodarze zdobyli gola wykorzystując rzut karny. Odpowiedź Rakowa była natychmiastowa. Rezerwowy Bartosz Odrzywolski pokonał golkipera Rozwoju. W meczu padły jeszcze dwie bramki, a ich autorami byli zmiennicy. Najpierw na listę strzelców wpisał się Emanuel Gibała, a następnie Oliwier Kasprzak.

Raków po bardzo dobrym meczu pokonał Rozwój Katowice 6:1. Podopieczni trenera Piotra Lenartowskiego mają na swoim koncie 21 punktów i tracą do lidera – Zagłębia Lubin – jedno oczko. Obie drużyny zmierzą się za tydzień na stadionie przy ulicy Limanowskiego.

Michał Sikorski (II trener, Raków): Bardzo budująca postawa całego zespołu, który przez cały mecz wykazywał determinację do osiągnięcia postawionego celu. Mimo trudniejszych i bardziej wyrównanych początków obu połów, z dalszym przebiegiem czasu, to my zaczynaliśmy dominować nad spotkaniem. I mimo korzystnego wyniku do przerwy utrzymaliśmy odpowiednią koncentrację i nastawienie, co przekładało się na naszą grę. Efektem tego były kolejne stworzone sytuacje i bramki.

Rozwój – Raków 1:6 (0:2)