fbpx
niedziela, 11 kwietnia 2021
14.1 C
Częstochowa

Częstochowscy sędziowie Mistrzami Śląska!

- REKLAMA -
- Reklama -

W odbywającym się 28 lutego 2021, w Zabrzu turnieju finałowym XXVII Halowych Mistrzostwach Śląska Sędziów im. Edwarda Konopki zwycięstwo odniosło Kolegium Sędziów z Podokręgu Częstochowa, które to w dramatycznym finale pokonało kolegów z Katowic 3:2.

Tegoroczna formuła rozgrywek nieco różniła się od poprzednich. W I etapie rozegrano cztery spotkania, które miały na celu wyłonić finalistów. W niedzielnych spotkaniach spotkali się zatem zwycięscy wcześniejszych spotkań eliminacyjnych a w półfinałach spotkały się zespoły KS Częstochowa z KS Rybnik oraz KS Bielsko – Biała z KS Katowice.

W pierwszym półfinale częstochowianie pokonali wysoko, 7:3 (3:1) zespół z Rybnika. Bramki w tym spotkaniu zdobywali Sikora 2, Purgal, Tomziński, Malinowski 2, Toborek. W drugim półfinale KS Katowice pokonało 4:1 KS Bielsko – Biała.

W spotkaniu o III miejsce rybniczanie pokonali bielszczan 4:1.

Finałowe spotkanie miało dramatyczny przebieg. Rewelacyjnie w mecz weszli katowiczanie, którzy za sprawą Kofina i Kołodzieja objęli dwubramkowe prowadzenie. W pierwszej części spotkania bramkę kontaktową zdobył Maciej Malinowski. Skład sędziów z Katowic mimo, że dążył do podwyższenia wyniku to bramkę wyrównującą z rzutu karnego strzelili częstochowscy rozjemcy za sprawą Macieja Malinowskiego. Chwilę później, grający w osłabieniu katowiczanie stanęli przed szansą wyjścia na prowadzenie ale nie wykorzystali… karnego. Ostatecznie bramka Oskara Sikory przesądziła, że tytuł mistrzowski przyjechał do Częstochowy.

Skład Kolegium Sędziów Częstochowa :
1. Prokop Andrzej (BR)
4. Prauza Dariusz
6. Klimas Michał
7. Tomziński Cezary (C)
8. Barczyk Mikołaj
9. Wroński Szymon
10. Malinowski Maciej
17. Purgal Piotr
18. Barański Tomasz
20. Toborek Michał
21. Podkarczemny Jacek
27. Sikora Oskar

Trener – Barański Tomasz
Kierownik – Prauza Dariusz
Przewodniczący – Kowalczyk Robert

Foto: Rafał Sacha / lokalnapilka.pl

 

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

„Zabrakło szczęścia, które mieliśmy wcześniej” – Dominik Smykowski po meczu ze Stalą – VIDEO

Skra Częstochowa :Młody pomocnik dołączył do naszej drużyny zimą na zasadzie wypożyczenia z Warty Poznań. W końcówce sobotniego starcia...
- Reklama -
- REKLAMA -