fbpx

FINAŁ Pucharu Polski już w najbliższą sobotę !

- Reklama -[]

Już w sobotę 9 marca 2019r. w Poraju odbędzie się finał rywalizacji w ramach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa. O zwycięstwo rywalizować będą IV – ligowe Polonia Poraj i rezerwy Rakowa Częstochowa.

Puchar Polski od dłuższego czasu, mimo usilnych prób ratowania tych rozgrywek przez działaczy, nie cieszy się wielką renomą, a większość klubów traktuje go jako zło konieczne. Z tego też powodu Zarząd OZPN podjął decyzję aby również kluby z częstochowskiej Klasy Okręgowej dobrowolnie zgłaszały się do gry. W edycji 2018/2019 do rozgrywek zgłosiło się ostatecznie 21 zespołów.

Finaliści do końcowego etapu rozgrywek nie mieli nadto wyboistej drogi. Obie ekipy swoją pucharową przygodę rozpoczynały od II rundy rozgrywek. Polonia Poraj rozegrała trzy pojedynki eliminując kolejno: Płomień Czarny Las (5:1), Victorię Częstochowa (5:0) oraz w półfinale LZS Mrzygłód (3:1). Rezerwy Rakowa Częstochowa rozegrały zaledwie dwa pojedynki pucharowe. W II rundzie Raków II pokonał Olimpię Truskolasy 3:0, w III rundzie mecz walkower oddał Orkan Rzerzęczyce, a w półfinale RKS pokonał rewelację rozgrywek, sędziów reprezentujących OKS Częstochowa.

Rezerwy Rakowa Częstochowa od sezonu 1990/1991 sześciokrotnie triumfowały w Pucharze Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa. Największym sukcesem Polonii Poraj w tych rozgrywkach to finał w sezonie 2015/2016 oraz w bieżących rozgrywkach

Zwycięzca rozgrywek na szczeblu Podokręgu Częstochowa uzyska awans do I rundy pucharowej rywalizacji na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Zwycięzca rozgrywek na szczeblu ŚlZPN zainkasuje 40 000 zł, a przegrany 10 000 zł.

Źródło: ozpn.czest.pl / Wojciech Kowalik

[]

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -[]

Ostatnie

Konferencja prasowa przed meczem z Pogonią Szczecin

Konferencja prasowa przed meczem z Pogonią SzczecinKonferencja prasowa przed meczem z Pogonią Szczecin. #NajlepszySezonWHistoriiSubskrybuj nasz kanał, by być...
- Reklama -[]
- REKLAMA -[]