[FOTO] Kobieca piłka: Same remisy „naszych” drużyn!

45359132_2369411796688070_4394339258542850048_o

Remis w derbach przy ul. Sabinowskiej !

W niedzielę 4 listopada w Częstochowie doszło do spotkania za „sześć punktów” w rozgrywkach I Ligi Kobiet gr. Południowej. ISD AJD Gol Częstochowa podejmował na Stadionie przy ul.Limanowskiego 83 drużynę Sokół Kolbuszowa Dolna. W spotkaniu obie drużyny nie strzeliły goli i musiały podzielić się punktami. ISD AJD Gol Częstochowa – Sokół Kolbuszowa Dolna 0-0 (0-0) […]

ISD AJD Gol Częstochowa – Sokół Kolbuszowa Dolna 0-0 (0-0)

ISD AJD Gol: Ciupa, Miniak, Wodarz, Uchnast, Rusek (Falborska), Małycha, Przybylska, Pająk, Krawczyk, Czaja (Woszczyńska), Jeziorska

Zobacz aktualną tabelę oraz wszystkie wyniki I Ligi Kobiet

W sobotę 3 listopada przy ul. Sabinowskiej w Częstochowie doszło do derbowego spotkania w III lidze Kobiet. Stradomianki podejmowały MKS Myszków. Pogoda i mocno rozmoczone boisko nie było sprzymierzeńcem obu drużyn. Stąd m.in. pojedynek ten nie stał piłkarsko na wysokim poziomie. Mimo tych przeciwności już w drugiej minucie piłka zatrzepotała w bramce myszkowianek. Okazała się jednak że futbolówka trafiła tam… poprzez niewidoczną wcześniej dziurę w bocznej siatce. Sędzia w tej sytuacji podjął jedynie słuszną decyzję – gola nie uznał. Co nie udało się Stradomiankom – w 12 minucie przyniosło powodzenie gościom. Jeden z ataków MKS-u wykończyła napastniczka Myszkowa – Martyna Mystek i zespół przyjezdny obejmuje prowadzenie. Do przerwy więcej goli przy ul. Sabinowskiej kibice już nie zobaczyli.

Druga połowa to już zdecydowanie lepsza gra Stradomianek, które przejęły inicjatywę i starały się narzucić swój styl gry. Niestety z tej optycznej przewagi przez dłuższy czas nic nie wynikało. Dopiero w 54 minucie Lena Mesjasz zdecydowała się na uderzenie spoza pola karnego. Tym razem piłka już w prawidłowy sposób znalazła drogę do siatki i na tablicy widniał wynik 1-1. Mimo, że od 68 minuty częstochowianki grały z przewagą jednej piłkarki (Karolina Woźniakowska otrzymała czerwoną kartkę za przerwanie realnej szansy na zdobycie bramki) wynik nie uległ już zmianie.

Stradom Częstochowa – MKS Myszków 1-1 (0-1) Bramki: Mesjasz – Mystek

Stradom: Młynek, Mika, Ozieriańska, Tomczyk, Połacik (Dzianak), Kaczmarzyk, Mesjasz, Grajcar (Żukowska), Liczko, Surdyk (Sikorska), Huras (Wojciechowska) MKS: Kopińska, Sokołowska, Polk, Jankowska, Kuźniak, Mystek, Niemczyk, Nowak, Sakłak, Specjał, Woźniakowska

Zobacz zdjęcia z meczu Stradom Częstochowa – MKS Myszków

Jeden punkt przywiozły z meczu w Mikołowie piłkarki Polonii Poraj. Podopieczne Patrycji Tkacz przegrywały już 2:0 jednak kolejny raz pokazały charakter i potrafiły podnieść się i zdobyć dwie bramki. Pierwszy gol dla Porajanek był autostrwa Bojakowskiej, a do remisu doprowadziła Szopińska.

AKS Mikołów – Polonia Poraj 2-2 (1-0) Bramki dla Polonii: Bojakowska, Szopińska

Polonia:Bereza (Zbirek), Białas, Rajczyk (Borowiecka), Bojakowska, Koszownik, Kotynia, Kowalska, Lipińska, Przyborowska (Klimczak), Szopińska, Tkacz

Zobacz aktualną tabelę oraz wszystkie wyniki III Ligi Kobiet
zobacz więcej zdjęć z meczu Stradom Częstochowa – MKS Myszków III Liga Kobiet: Stradom Częstochowa – MKS Myszków / foto: Adam Ozieriański
zobacz więcej zdjęć z meczu Stradom Częstochowa – MKS Myszków III Liga Kobiet: Stradom Częstochowa – MKS Myszków / foto: Adam Ozieriański III Liga Kobiet: Stradom Częstochowa – MKS Myszków / foto: Adam Ozieriański

Źródło: Własne / facebook.com/KS.Stradom.Czestochowa.Druzyna.Kobieca / laczynaspilka.pl / foto: Adam Ozieriański