fbpx
sobota, 15 maja 2021
14.1 C
Częstochowa

[FOTO] Puchar Polski: Niespodzianka wisiała w powietrzu!

- REKLAMA -
- Reklama -

W środowy wieczór o godzinie 20:00 na Stadionie Stolzle przy ul. Loretańskiej 20 w Częstochowie, w półfinale Pucharu Polski na szczeblu CzOZPN i Podokręgu Częstochowa zmierzyły się Rezerwy Rakowa (występujące w IV Lidze Śląskiej) z drużyną OKS Częstochowa (amatorska drużyna Okręgowego Kolegium Sędziów). Spotkanie przy „Lorecie” zgromadziło dość liczną publiczność.

Od początku spotkania to Raków II przejął inicjatywę i próbował stwarzać swoje okazje, jednak drużyna sędziów potrafiła przeciwstawić się czerwono-niebieskim.

W 30 minucie Pietrasiński wbiegł w pole karne i tuż przed linią wykonał zwód, na który nabrał się obrońca Rakowa i sfaulował go w polu karnym. Sędzia wskazał na 11 metr, a rzut karny na gola zamienił Błaszczyk. Do końca pierwszej połowy wynik spotkania się nie zmienił i stawiał w lepszej sytuacji drużynę OKS-u.

Po przerwie młoda drużyna Rakowa próbowała stwarzać kolejne okazje, jednak za każdym razem na posterunku w drużynie sędziów był Woszczyna. Skapitulował dopiero w 69 minucie gdy gola strzelił Jargosz.

Kolejne minuty to walka w środku pola obu drużyn. W 79 minucie sędzia puścił grę gdy w powietrzu walczyli zawodnicy obu drużyn i z tej sytuacji Raków II wyprowadził akcję zakończoną golem na 2:1. Ciekawe, czy tu również (tak jak w meczu PP Raków-Lech) sędzia nie uznałby gola po faulu zawodnika atakującego? VAR?

W końcówce meczu sędziowie dość mocno się otworzyli, a na stałe fragmenty gry w pole karne Rakowa wędrował Woszczyna. Nie przyniosło to jednak skutku, a w ostatniej akcji spotkania czerwono-niebiescy wyprowadzili szybki kontratak zakończony golem.

Raków II Częstochowa – OKS Częstochowa 3-1 (0-1)

Bramki:
0:1 – 31′ Błaszczyk (karny)
1:1 – 69′ Jargosz
2:1 – 79′ Kobyłkiewicz
3:1 – 93′ Kaczmarek

Raków II: Trelowski, Jargosz, Chłód, Bartosiński, Kobyłkiewicz, Skibiński, Białas, Kaczmarek, Zębik, Januszewski, Kosin
Rezerwowi: Gruner, Danilczyk, Kinski, Ziomek, Mendak
Trener: Tomasz Kuźma

OKS: Woszczyna, Bernat, Błaszczyk, Dziopak, Jędrysiak, Kasiński, Pusty, Sierociński, Sikora, Pietrasiński, Barczyk M.
Rezerwowi: Prokop, Toborek M., Purgal, Skoczek, Zroślak M., Barański R., Borkowski
Trener: Tomasz Barański

Sędziowie: Marcin Kwiecień oraz Artur Grzelec i Andrzej Żelazny (Podokręg Sosnowiec)

Widzów: ok. 100

Źródło: własne

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Raków II lepszy od MKS-u Myszków

Raków Częstochowa :...
- Reklama -
- REKLAMA -