[FOTO / RELACJA] Derby w B Klasie dla Laguny !

IMG_8124

W niedzielę 7 kwietnia w Mstowie odbyło się derbowe spotkanie „Bundesligi” pomiędzy Laguną Mstów (Warta II), a Iskrą Mokrzesz. W jesiennym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami górą była Iskra wygrywając 4:1. Spotkanie rozpoczęło się dość wyrównanie, bez widocznej przewagi z żadnej ze stron, ale to drużyna Iskry miała więcej okazji do strzelenia gola. Ta sztuka udała […]

W niedzielę 7 kwietnia w Mstowie odbyło się derbowe spotkanie „Bundesligi” pomiędzy Laguną Mstów (Warta II), a Iskrą Mokrzesz.

W jesiennym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami górą była Iskra wygrywając 4:1.

Spotkanie rozpoczęło się dość wyrównanie, bez widocznej przewagi z żadnej ze stron, ale to drużyna Iskry miała więcej okazji do strzelenia gola. Ta sztuka udała się im tuż przed przerwą kiedy przeprowadzili niezłą akcję, a obrona gospodarzy przy braku szczęścia, nie zdołała zapobiec utraty bramki. Do przerwy 0:1. Warto zaznaczyć, że już w 20 minucie nastąpiła zmiana bramkarza w barwach Laguny, ponieważ urazu kolana doznał Zgrzebny i w jego miejscu między słupkami pojawił się Resakowski.

Zobacz pełną galerię zdjęć z tego spotkania

W przerwie trener gospodarzy – Przemysław Jura dokonał kilku zmian co znacznie wpłynęło na grę Laguny. Do remisu doprowadził Puczyński strzelając ładną bramkę zza pola karnego. Niedługo później na 2:1 podwyższył Walencki po świetnym dośrodkowaniu Puczyńskiego. Nie minęło 10 minut i było już 3:1, lobem „stadiony świata” popisał się Puczyński pokonując bramkarza z Mokrzeszy. W ostatnim kwadransie gospodarze strzelili jeszcze dwa gole. Na 4:1 podwyższył Walencki po zgraniu ciosem karate Gaudy i strzale z 18 metrów w widły. Wynik spotkania na 5:1 ustalił Gaudy po świetnym zagraniu Fertacza za plecy obrońców.

07.04.2019 / 17:00 / Klasa „B” gr. II Laguna/Warta II Mstów – Iskra Mokrzesz 5:1 (0:1) 0:1 – 17′ Michał Bajor 1:1 – 47′ Damian Puczyński 2:1 – 53′ Tomasz Walencki 3:1 – 62′ Damian Puczyński 4:1 – 71′ Tomasz Walencki 5:1 – 83′ Mateusz Gaudy

Laguna: Kamil Zgrzebny (10′ Robert Resakowski), Tomasz Walencki, Rafał Adamowski (75′ Krystian Fertacz), Karol Migoń (45′ Grzegorz Ślęzak), Rafał Tyras, Paweł Figzał, Przemysław Jura (79′ Mateusz Gaudy), Michał Maciejczyk, Damian Puczyński, Michał Sowiński (45′ Robert Janus), Maksymilian Stanirowski (71′ Michał Mermer)

Iskra: Krystian Caban, Patryk Wicha, Michał Bagnecki, Michał Bajor, Marcel Błachowicz, Martin Caban, Wojciech Suliga (60′ Kordian Bekus), Brian Tyras (75′ Adam Zjawiński), Mateusz Weżgowiec, Maciej Wójcik, Łukasz Zębik (80′ Maciej Jakubczak)

Zobacz wszystkie wyniki i aktualną tabelę Klasy B gr. II Zobacz wszystkie wyniki i aktualną tabelę Klasy B gr. I

Źródło: własne / facebook.com/KS-Laguna-Mstow / foto: Marcin Kloczkowski