fbpx
sobota, 15 maja 2021
14.1 C
Częstochowa

II Liga Futsalu: Kmicic wraca na parkiet !

- REKLAMA -
- Reklama -

W najbliższą niedzielę na II ligowe parkiety wracają częstochowscy futsaliści. Do sezonu 2018/2019 zgłosiła się rekordowa w ostatnich latach dziesiątka zespołów zarówno z województwa Śląskiego jak i Opolskiego. Poza stałymi bywalcami tj. Kamionka Mikołów, Sośnica Gliwice, FC 2016 Siemianowice Śląskie, a także rezerwy Rekordu Bielsko-Biała i Gwiazdy Ruda Śląską będziemy mogli zobaczyć całkiem nowe drużyny, które zadebiutują w drugoligowych rozgrywkach: Bongo Krapkowice, MTS Knurów, Remedium II Pyskowice oraz LKS Plon Błotnica Strzelecka.

Częstochowska drużyna niezmiennie będzie prowadzona przez duet Trenerów Krzysztofa Kościańskiego oraz Tomasza Czoka. Zespół Kmicica w tym sezonie głównie będzie składał się z zawodników reprezentujących Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza, a celem będzie odpowiednie przygotowanie graczy do Akademickich Mistrzostw Polski, które na przełomie stycznia i lutego odbędą się w Katowicach (turniej półfinałowy) i Opolu (turniej finałowy).

Kmicic wraca na parkiety II Ligi Futsalu !
Kmicic wraca na parkiety II Ligi Futsalu !

Przypominając w poprzednim sezonie Częstochowianie zajęli drugie miejsce w drugoligowych rozgrywkach, a także mieli okazję rozegrać dwumecz barażowy, który decydował o awansie na zaplecze ekstraklasy futsalu, lecz w nim lepsza okazała się drużyna KS Polkowice. Jednakże cel zeszłorocznego sezonu został całkowicie spełniony, ponieważ podopieczni Krzysztofa Kościańskiego w rozgrywkach Akademickich osiągnęli duży sukces zajmując odpowiednio 4 miejsce w klasyfikacji generalnej w Futsalu, a także zostali v-ce mistrzami Polski w piłce jedenastoosobowej. Oczekiwania przed zbliżającym się startem rozgrywek na pewno wzrosły i śmiało można powiedzieć, że każdy mecz II ligi będzie przynosił sporo sportowych emocji.

Serdecznie Zapraszamy na mecz i do wzięcia udziału w wydarzeniu na portalu Facebook.

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Raków II lepszy od MKS-u Myszków

Raków Częstochowa :...
- Reklama -
- REKLAMA -