IV liga: Tylko rezerwy Rakowa z trzema punktami!

IMG_6887

W weekend (24-25 sierpnia) rozegrano trzecią kolejkę IV ligi śląskiej gr. I. Trzy „nasze” zespoły swoje spotkania rozgrywały u siebie, ale komplet punktów zgarnął tylko jeden nasz zespół. W sobotę o godzinie 11:00 w Częstochowie rezerwy Rakowa podejmowały Slavię Ruda Śląska. Tym razem częstochowianie nie zostali „wzmocnieni” żadnym graczem, który grał w PKO Ekstraklasie. Czerwono-Niebiescy […]

W weekend (24-25 sierpnia) rozegrano trzecią kolejkę IV ligi śląskiej gr. I. Trzy „nasze” zespoły swoje spotkania rozgrywały u siebie, ale komplet punktów zgarnął tylko jeden nasz zespół.

W sobotę o godzinie 11:00 w Częstochowie rezerwy Rakowa podejmowały Slavię Ruda Śląska. Tym razem częstochowianie nie zostali „wzmocnieni” żadnym graczem, który grał w PKO Ekstraklasie. Czerwono-Niebiescy pokonali zespół z Rudy Śląskiej aż 4:1.

Raków II Częstochowa – Slavia Ruda Śląska 4:1 (1:1) 1:0 – 11′ Oskar Krzyżak 1:1 – 30′ Mariusz Korzeniowski 2:1 – 62′ Filip Głasek 3:1 – 64′ Adrian Bajkiewicz 4:1 – 81′ Krystian Ślęzak

Zobacz wyniki trzeciej kolejki IV ligi i aktualną tabelę

W innym sobotnim spotkaniu Znicz Kłobuck spotkał się z Unią Kosztowy. Gospodarze szybko, bo już w drugiej minucie objęli prowadzenie bo golu Kamila Wojtyry. Niestety goście już w 20 minucie doprowadzili do wyrównania, a kolejne 2 trafienia udało im się zdobyć w niespełna 5 minut.

– W dniu dzisiejszym Unia była zdecydowanie lepsza od nas , a kluczowym momentem była bramka strzelona na 1-1 po którym nasza gra się całkowicie posypała , a Unia od tego momentu całkowicie zdominowała wydarzenia na boisku i mimo że podejmowaliśmy próby odwrócenia wydarzeń to byliśmy bezradni z dobrze dysponowanym rywalem.Wynik odzwierciedla wszystko to, co działo się na boisku – mówił po meczu trener Znicza Tomasz Juszczyk

Ostatecznie Unia dołożyła jeszcze jednego gola i po 90 minutach to drużyna gości cieszyła się ze zwycięstwa.

Znicz Kłobuck – Unia Kosztowy 1:4 (1:3) 1:0 – 2′ Kamil Wojtyra 1:1 – 20′ Łukasz Matera 1:2 – 21′ Michał Chrabąszcz 1:3 – 25′ Augustine Ngwagwu 1:4 – 58′ Michał Chrabąszcz

Ostatni z „naszych” reprezentantów w IV lidze – Polonia Poraj, swoje spotkanie rozgrywała w niedzielę 25 sierpnia. Do Poraja przyjechał AKS Mikołów.

Goście rozstrzygnęli mecz na 12 minut przed końcem meczu strzelając gole w 76 i 78 minucie spotkania.

Polonia Poraj – AKS Mikołów 0:2 (0:0) 0:1 – 76′ Mateusz Bukowiec 0:2 – 78′ Michał Pawełczyk

Polonia Poraj jak na razie w trzech meczach zdobyła tylko jeden punkt. Liczymy że w najbliższych kolejkach będzie tylko lepiej!