Jesteśmy w finale! Cracovia – Raków 1:2

Raków Częstochowa : Drugi raz w historii klubu zagramy w finale Pucharu Polski! Raków pokonał na wyjeździe Cracovię i 2 maja zmierzy się w Lublinie z Arką Gdynia. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem zażartej walki z obu stron. Jednak więcej piłkarskiej jakości prezentowali Czerwono-Niebiescy, którzy do szatni schodzili prowadząc 1:0. W 27. minucie znakomitym rajdem […]

Drugi raz w historii klubu zagramy w finale Pucharu Polski! Raków pokonał na wyjeździe Cracovię i 2 maja zmierzy się w Lublinie z Arką Gdynia.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem zażartej walki z obu stron. Jednak więcej piłkarskiej jakości prezentowali Czerwono-Niebiescy, którzy do szatni schodzili prowadząc 1:0. W 27. minucie znakomitym rajdem popisał się Kamil Piątkowski. Reprezentant Polski dośrodkował w pole karne do Jakuba Araka, a ten strzałem „szczupakiem” dał naszej drużynie prowadzenie. Była to jedyna stuprocentowa okazja w pierwszych trzech kwadransach.

Po przerwie Cracovia zaatakowała i momentami zdołała przejąć inicjatywę. Jednak do ostatnich minut nie przekładało to się na sytuacje. Zanim padły kolejne bramki najpierw boisko musiał opuscić z powodu czerwonej kartki rezerwowy Filip Piszczek. W 87. minucie gospodarze zdołali wyrównać. Cracovia wykonywała rzut wolny. Alvarez dośrodkował, a Matej Rodin pokonał Holca.

Odpowiedź naszej drużyny była natychmiastowa. Niespełna 120 sekund później Ivi podał do Patryka Kuna ten dojrzał w polu karnym Gutkovskisa, a Łotysz zdobył kolejną bramkę w Fortuna Pucharze Polski i zapewnił Rakowowi awans do finału.

2 maja Raków zmierzy się w Lublinie z Arką Gdynia.