Podsumowanie 29. kolejki II ligi

14446-Podsumowanie_29_kolejki_II_ligi

Pierwsze cztery zespoły w tabeli II. ligi solidarnie wygrały swoje mecze i status quo między tymi drużynami zostało zachowane.

Lider – Odra Opole – pokonał na wyjeździe Rozwój Katowice aż 5:0. Goście już w pierwszym kwadransie zaaplikowali rywalom trzy bramki i było wiadomo, że to spotkanie zakończy się ich zwycięstwem. Gole dla Odry zdobywali: Gabriel Nowak, Szymon Skrzypczak (dwie), Marcin Wodecki oraz Marek Gancarczyk.

Źle rozpoczął się dla Radomiaka pojedynek z Olimpią Elbląg, bowiem już w 4. minucie Paweł Piceluk pokonał golkipera „zielonych” Adriana Szadego. Podopieczni trenera Roberta Podolińskiego zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą, kiedy rzut karny na gola zamienił Leandro. Ten sam zawodnik w 64. minucie ponownie wpisał się na listę strzelców i ostatecznie zapewnił 3. punkty swojemu zespołowi.

W Niepołomicach po pierwszych trzech kwadransach niespodziewanie na prowadzeniu znajdowała się Polonia Warszawa – 1:0 po trafieniu Bazylego Kokota. Druga połowa to prawdziwa huśtawka nastrojów. Najpierw gospodarze zdobyli dwa gole, jednak na 8 minut przed końcem ekipa ze stolicy zdołała wyrównać. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, sędzia podyktował rzut karny dla Puszczy, a jedenastkę wykorzystał niezawodny Piotr Stawarczyk.

Na drugim biegunie tabeli broni nie składa Kotwica. Nasz następny rywal pokonał Stal Stalową Wolę 3:2. Zespół z nad morza traci do bezpiecznego miejsca 5 punktów, dlatego mecz z Rakowem dla kołobrzeżan będzie spotkaniem „o życie”.

Szanse na utrzymanie straciła praktycznie Polonia Bytom, która uległa na wyjeździe Błekitnym Stargard 0:1. Z kolei dzielnie walczy ROW. Tym razem rybniczanie na własnym boisku pokonali 1:0 GKS Bełchatów. Szansa na baraż oddaliła się znacznie od Siarki Tarnobrzeg, która niespodziewanie przegrała z Wartą Poznań 0:1.

Wyniki 29. kolejki II ligi

Kotwica Kołobrzeg 3-2 Stal Stalowa WolaOlimpia Zambrów 0-1 Raków CzęstochowaBłękitni Stargard 1-0 Polonia Bytom Rozwój Katowice 0-5 Odra OpolePuszcza Niepołomice 3-2 Polonia Warszawa Radomiak Radom 2-1 Olimpia Elbląg Siarka Tarnobrzeg 0-1 Warta Poznań ROW 1964 Rybnik 1-0 GKS BełchatówLegionovia Legionowo 2-1 Gryf Wejherowo