Kalina Matysiak po raz drugi Mistrzynią Świata Freestyle Football !

15309-Kalina_Matysiak_po_raz_drugi_Mistrzynia_Swiata_Freestyle_Football

22 lutego w Tokio odbył się turniej „DAZN World Freestyle Masters” w którym wzięło udział 16 najlepszych zawodników oraz 8 najlepszych zawodniczek Świata
według rankingu Światowej Federacji Freestyle Footballu (The World Football Freestyle Association).

22 lutego w Tokio odbył się turniej „DAZN World Freestyle Masters” w którym wzięło udział 16 najlepszych zawodników oraz 8 najlepszych zawodniczek Świata według rankingu Światowej Federacji Freestyle Footballu (The World Football Freestyle Association).

Zawody rozgrywane były w systemie „Battle”, czyli pojedynków 1 vs 1, w których każdy z zawodników miał trzy wyjścia po 30 sekund, aby zaprezentować maksimum swoich umiejętności.

Kalina – zawodniczka grupy R-Style po raz drugi stanęła na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostw Świata Freestyle Football. Częstochowianka od samego początku była faworytką turnieju, w półfinale spotkała się z obecną Vice – Mistrzynią Europy – Jasmijn Janssen (Holandia), z którą głosami sędziów wygrała 3-0, natomiast w finale o tytuł Mistrzyni Świata walczyła z zawodniczką ze Stanów Zjednoczonych – Caitlyn Schrepfer.

Warto wspomnieć, że wśród mężczyzn tytuł Mistrza Świata powędrował do Michała Rycaja, 4 miejsce zajął Szymon Skalski, a w TOP8 znalazł się Łukasz Chwieduk!