Puchar Polski: 30 bramek w 5 meczach ! [RELACJA]

15398-Puchar_Polski_30_bramek_w_5_meczach_RELACJA

W drugim półfinale Raków II podejmie drużynę częstochowskich sędziów !

W I Rundzie Pucharu Polski miało zostać rozegranych 6 spotkań, jednak drużyna ze Starczy wycofała się w ostatniej chwili z rozgrywek.

Najwyższe zwycięstwo odniosła Jura Niegowa wygrywając z Wartą Myszków aż 11:0. Do kolejnej rundy przeszły również drużyny: LZS Mrzygłód, Orlik Blachownia, Płomień Czarny Las, OKS Częstochowa oraz Orkan Rzerzęczyce.

W drugiej rundzie znalazły się już wcześniej drużyny z wolnym losem: Victoria Częstochowa, Pogoń Kamyk, Stradom Częstochowa, Olimpia Truskolasy, Znicz Kłobuck, MKS Myszków, Zieloni Żarki, Polonia Poraj, Raków II Częstochowa oraz Skra Częstochowa.

Z 16 zespołów zostanie rozlosowanych 8 par, które rozegrają mecze drugiej rundy już 12 września.

Unia Masłońskie – LZS Mrzygłód 0:5

Jura Niegowa – Warta Myszków 11:0

Orlik Blachownia – Lot Konopiska 6:0

Olimpia II Truskolasy – Płomień Czarny Las 1:2

Biała Gwiazda Krasice – OKS Częstochowa 1:4

Orkan Rzerzęczyce – Czarni Starcza (Czarni Starcza wycofali się z rozgrywek)

W środowe popołudnie w Krasicach spotkanie rozegrała miejscowa Biała Gwiazda z drużyną Okręgowego Kolegium Sędziów Częstochowa. Od początku meczu widoczną przewagę mieli sędziowie, którzy udokumentowali ją już w 12 minucie. W ciągu kolejnych 15 minut sędziowie dołożyli jeszcze 3 trafienia i na przerwę schodzili z przewagą 4 goli. Po zmianie stron do głosu doszła drużyna gospodarzy, której udało się strzelić tylko jednego gola i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4.

Biała Gwiazda Krasice – OKS Częstochowa 1:4 (0:4)

Bramki: Gęsiarz – Barczyk x2, Barański, Sikora

Biała Gwiazda Krasice: Kała, Kozieł, Boral Ł., Mermer, Boral M., Gęsiarz, Bekus, Dudek, Kowalczyk M., Mizgała, Błachowicz

Grali jeszcze: Juchnik, Chmielarz, Kowalczyk J. Trener: Sowiński Kamil

OKS Częstochowa: Prokop, Sierociński, Purgal, Barański, Sikora, Barczyk, Klimas, Bernat, Cybulski, Cygan, Chwist

Grali jeszcze: Zroślak P., Zroślak M., Toborek M. Trenerzy: Barański Tomasz i Sikora Oskar

Sędziował: Stępień Jacek oraz Sobierajski Marcin i Kuban Paweł