Raków zablokowany w Krakowie

15427-Rakow_zablokowany_w_Krakowie

W rozegranym w niedzielę meczu 9 kolejki Fortuna 1 Ligi, Raków Częstochowa zremisował na Stadionie Miejskim w Krakowie 1:1. Tym razem zawodnicy rywali znaleźli sposób na bramkarza Rakowa i przerwali serię zwycięstw drużyny z Częstochowy

W 27 minucie spotkania Karol Kostrubała dośrodkował bardzo precyzyjnie z rzutu wolnego. Do piłki dopadł niepilnowany w polu karnym Dawid Nowak, który głową z bliskiej odległości pokonał Gliwę.

11 minut później Igor Sapała zdecydował się na strzał zza pola karnego. Cabaj odbił piłkę przed siebie, którą skutecznie dobił Szymon Lewicki.

W 88 minucie Dariusz Formella nie wykorzystał rzutu karnego (Marcin Cabaj obronił).

09.09.2018, 12:30, Fortuna 1 Liga, Kraków

Garbarnia Kraków – Raków Częstochowa 1:1 (1:1)1:0 – 27′ Nowak1:1 – 38′ Lewicki

Garbarnia Kraków: Cabaj – Pietras, Wróbel, Garzeł, Pyciak, Kostrubała, Kiebzak, Nowak, NIesmiałowski, Wrześniewski, Gawle. Rezerwowi: Kozioł, Kobusiński, Masiuda, Ogar, Wójcik, Kalemba, Węsierski.

Raków Częstochowa: Gliwa – Petrasek, Niewulis, Domański, Sapała, Schwarz, Kun, Góra, Bartl, Szczerpański, Lewicki. Rezerwowi: Chorążka, Formella, Malinowski, Kościelny, Listkowski, Mondek, Musiolik.