Pierwsze szlify za nami. Raków – Lechia 2:4

Raków Częstochowa : Raków Częstochowa przegrał pierwszy mecz kontrolny przed startem sezonu z Lechią Gdańsk 2:4 Początek spotkania rozgrywanego w Ostródzie przyniósł dużo walki, szczególnie w środkowej strefie boiska. Blisko objęcia prowadzenia w 13. minucie była Lechia, jednak piłka po strzale głową Łukasza Zwolińskiego minęła słupek naszej bramki. To co nie udało się naszym rywalom, […]

Raków Częstochowa przegrał pierwszy mecz kontrolny przed startem sezonu z Lechią Gdańsk 2:4

Początek spotkania rozgrywanego w Ostródzie przyniósł dużo walki, szczególnie w środkowej strefie boiska. Blisko objęcia prowadzenia w 13. minucie była Lechia, jednak piłka po strzale głową Łukasza Zwolińskiego minęła słupek naszej bramki. To co nie udało się naszym rywalom, przyniosło nam gola w 23. minucie. Wrzutkę Marcina Cebuli z rzutu rożnego na bramkę zamienił Giannis Papanikolaou. Taki rezultat utrzymał się tylko przez pięć minut. „Lechiści” do wyrównania doprowadzili po golu Rafała Pietrzaka. Niespełna kwadrans później po dwójkowej akcji Zwolińskiego z Flávio Paixão, ten drugi mocnym i precyzyjnym strzałem wyprowadził Lechię na prowadzenie.

Trener Marek Papszun przerwę wykorzystał nie tylko na rozmowę ze swoimi piłkarzami, ale także na przeprowadzenie wielu zmian. Lechia z dużym animuszem rozpoczęła drugą część meczu, czego efektem była trzecia bramka strzelona głową przez Michała Nalepę po wrzutce z rzutu rożnego Ilkaya Durmusa. . Czerwono-Niebiescy byli blisko strzelenia bramki kontaktowej po zamieszniu w polu karnym, jednak niebezpieczeństwo pod własną bramką zażegnał jeden z gdańskich stoperów. Na dziesięc minut przed końcem meczu przed utratą czwartej bramki uchroniła nas interwencja Kacpra Trelowskiego, który wybronił strzał tureckiego pomocnika Lechii. Raków zaliczył zryw w 83. minuie, kiedy szybki kontratak na bramkę zamienił Sebastian Musiolik, z najbliższej odległości pokonując golkipera Lechii. Odpowiedź rywali przyszła bardzo szybko. Prowadzenie gdańszczan podwyższył Ilkay Durmus, który wykorzystał zagranie Marka Niewiadomskiego i posłał dokładną piłkę na głowę Turka.

Raków Częstochowa 1:3 Lechia Gdańsk