Podsumowanie 18. kolejki PKO Ekstraklasy

Raków Częstochowa : Wpadka Pogoni, porażka Górnika i trzecie w tym roku zwycięstwo rozpędzonej Warty Poznań. Miniony weekend w PKO Ekstraklasie obfitował w wiele emocji. 18. kolejka ułożyła się całkiem pomyślnie dla Czerwono-Niebieskich. Punkty straciły zespoły będące z nami w bezpośrednim sąsiedztwie. Pogoń Szczecin zmierzyła się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Wydawało się, że Portowcy […]

Wpadka Pogoni, porażka Górnika i trzecie w tym roku zwycięstwo rozpędzonej Warty Poznań. Miniony weekend w PKO Ekstraklasie obfitował w wiele emocji.

18. kolejka ułożyła się całkiem pomyślnie dla Czerwono-Niebieskich. Punkty straciły zespoły będące z nami w bezpośrednim sąsiedztwie. Pogoń Szczecin zmierzyła się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Wydawało się, że Portowcy bez problemu zgarną w tym spotkaniu trzy punkty i utrzymają swoją przewagę w tabeli nad Legią Warszawa. Było jednak inaczej. Podopieczni Kosty Runjaica, co prawda rozpoczęli strzelanie w piątkowy wieczór, ale… do własnej bramki. Na chwilę przed przerwą prowadzenie dla Białej Gwiazdy podwyższył Felicio Brown Forbes, który popisał się pięknym uderzeniem z dystansu. Goście zdołali nawiązać kontakt na początku drugiej połowy za sprawą Alexandra Gorgonia. Na więcej nie było ich stać. Wskutek tej porażki stracili pozycję lidera na rzecz klubu ze stolicy.

Korzystny dla nas rezultat padł również w Gdańsku. Plasujący się tuż za podium Górnik Zabrze uległ w starciu z Lechią, pomimo tego, że był stroną przeważającą. Przynajmniej według statystyk. Górnicy byli częściej przy piłce i oddali aż 17 strzałów, lecz tylko 5 z nich zmusiło do interwencji Dusana Kuciaka. Skuteczność nie szwankowała tak bardzo w zespole gospodarzy. W 25. minucie wynik meczu otworzył wychowanek Rakowa, Maciej Gajos. A na 4 minuty przed końcem pierwszej połowy ustalił go Flavio Paixao.

W poniedziałek odbył się pojedynek pomiędzy jednymi z najlepiej punktujących ekip w 2021 roku. Piast Gliwice podejmował Wartę Poznań. Zespół Waldemara Fornalika w drugiej części rundy jesiennej wyszedł z kryzysu i zaczął grać na miarę swoich możliwości. Strata do czwartego Górnika Zabrze wynosi na ten moment tylko 6 oczek. Byłyby 3, gdyby udało się przeciwstawić Zielonym, ale ci nie zamierzają się zatrzymywać. Wykorzystali katastrofalny błąd defensywy gliwiczan, a Mateusz Kuzimski zdobył jedyną bramkę w tym spotkaniu.

Raków Częstochowa wygrał 2:1 na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Więcej o tym meczu przeczytacie tutaj.