Podsumowanie rundy jesiennej w Klasach „A”

Klasa "A": Dąbrowianka Dąbrowa Zielona - Pilica Koniecpol

Rozgrywki w częstochowskich Klasach „A” już się zakończyły. W obu grupach znamy mistrzów jesieni, drużyny które mogą liczyć się w walce o awans oraz drużyny, które będą walczyć o utrzymanie w lidze.

Ajaks Częstochowa oraz Unia Rędziny na półmetku sezonu są najbliżej awansu do Ligi Okręgowej. W grupie pierwszej Ajaks Częstochowa po rundzie jesiennej ma czteropunktową przewagę nad drugim Lotem Konopiska.

Z dwu punktową przewagą w drugiej grupie zimę spędzi Unia Rędziny. Podopieczni Oskara Operacza mimo ostatniej porażki z Metalem Rzeki Wielkie zachowali małą przewagę nad Czarnymi Starcza.

1Klasa „A” gr. I

W grupie pierwszej częstochowskiej „A-klasy” w walce o awans liczą się głównie cztery drużyny: Ajaks Częstochowa, LOT Konopiska, Victoria Częstochowa oraz Płomień Czarny Las. Ciekawostką jest, że to ta ostatnia drużyna najlepiej spisała się w bezpośrednich pojedynkach z resztą drużyn znajdujących się w pierwszej czwórce.

Płomień Czarny Las – Ajaks Częstochowa 3:1
Płomień Czarny Las – Victoria Częstochowa 2:1
LOT Konopiska – Płomień Czarny Las 1:2

Dziewięć punktów w trzech spotkaniach robi wrażenie, a gdyby nie straty punktów z drużynami z dalszych pozycji w tabeli Płomień mógłby być teraz w dużo lepszej sytuacji.

W rundzie jesiennej rozegrano w sumie 91 spotkań. Łącznie zdobyto 343 bramki co daje średnią 3.77 goli na mecz. Aż w 44 meczach górą byli gospodarze, w 37 meczach punkty wywozili goście, a w zaledwie 10 meczach padały remisy.

W ciągu 13 kolejek dwa mecze zostały zweryfikowane jako walkowery.

Kolejka numer 1
✔ Sokół Wręczyca Wielka – Alkas Aleksandria 3:0
Na boisku 3:2. Gra nieuprawnionego zawodnika w zespole Alkas Aleksandria

Kolejka numer 12
✔ Victoria Częstochowa – Płomień Częstochowa 0:3
Podstawą do weryfikacji spotkania jest nieprzygotowanie boiska do zawodów.

Najwyższe zwycięstwo padło w meczu LOT Konopiska – Płomień Częstochowa. Gospodarze po jednostronnym meczu wygrali aż 9:0.

Najlepszą ofensywę posiada LOT Konopiska. Zespół z Konopisk do tej pory zdobył 42 bramki z kolei najszczelniejszą obronę ma w swoich szeregach Ajaks Częstochowa. W 13 spotkaniach zawodnicy z Częstochowy stracili zaledwie 12 bramek.

W rundzie jesiennej najdłuższą serie zwycięstw miał Ajaks Częstochowa – 7 wygranych spotkań pod rząd. Aż przez 10 spotkań punktów nie mogła zdobyć Liswarta Popów.

Lista TOP3 najlepszych strzelców „A” Klasy gr. I

  • Mariusz Figzał (LOT Konopiska) – 20 bramek
  • Alex Bednarek (Ajaks Częstochowa) – 12 bramek
  • Romasz Kutak (Grom Cykarzew) – 8 bramek

Tabela „A” Klasy gr I po rundzie jesiennej 

Wyniki „A” Klasy gr I w rundzie jesiennej 

Galerie zdjęć ze spotkań Klasy „A” :

Na kolejnej stronie przeczytasz podsumowanie rozgrywek w grupie II

Wstecz