Podsumowanie sezonu: napastnicy

Raków Częstochowa : W zakończonym sezonie w kadrze Rakowa znalazło się sześciu napastników. W kolejnej odsłonie naszego podsumowania sezonu prezentujemy statystyki zawodników z formacji ataku. Felicio Brown Forbes Kostarykanin rozegrał w tym sezonie jeden mecz. Była to 3. kolejka PKO Ekstraklasy, w której Czerwono-Niebiescy zwyciężyli z Zagłębiem Lubin 2:1. Popularny „Felek” pojawił się na boisku […]

W zakończonym sezonie w kadrze Rakowa znalazło się sześciu napastników. W kolejnej odsłonie naszego podsumowania sezonu prezentujemy statystyki zawodników z formacji ataku.

Felicio Brown Forbes

Kostarykanin rozegrał w tym sezonie jeden mecz. Była to 3. kolejka PKO Ekstraklasy, w której Czerwono-Niebiescy zwyciężyli z Zagłębiem Lubin 2:1. Popularny „Felek” pojawił się na boisku w 72. minucie. Tuż przed zakończeniem letniego okienka transferowego przeniósł się do Wisły Kraków na zasadzie transferu definitywnego.

Vladislavs Gutkovskis

Król strzelców Fortuna Pucharu Polski (5 goli) i drugi najlepszy strzelec zespołu w PKO Ekstraklasie (7 goli). Trafiał w ważnych momentach. Po trafieniu „Gutka” nasz zespół zwyciężył z Piastem Gliwice i zapewnił sobie wicemistrzostwo Polski, a wcześniej jego gol w 89. minucie dał zwycięstwo w półfinale Pucharu z Cracovią. Rozegrał w tym sezonie łącznie 35 meczów, spędzając na boisku 2393 minuty. Jest też regularnie powoływany do reprezentacji Łotwy.

Michał Litwa

Pozyskany do Rakowa pod koniec lipca ubiegłego roku. 17-latek nie zadebiutował jeszcze w pierwszym zespole, ale latem zaliczył z czerwono-niebieskimi obóz w Warce, a zimą w Turcji.

Sebastian Musiolik

Zagrał w tym sezonie w 5 meczach, na co składają się 4 występy w PKO Ekstraklasie i jeden w rozgrywkach pucharowych. Na początku października ubiegłego roku przeniósł się na wypożyczenie do Pordenone, gdzie był podstawowym napastnikiem. We włoskiej Serie B zanotował 31 meczów, 6 bramek i 3 asysty.

Oskar Zawada

Pozyskany na początku października. Wystąpił w 7 meczach ligowych i jednym pucharowym. Zdobył bramkę w zremisowanym 3:3 wyjazdowym meczu z Lechem Poznań. Po zimowym zgrupowaniu w Turcji odszedł na zasadzie transferu definitywnego do koreańskiego Jeju United.

Jakub Arak

Dołączył do naszego zespołu w lutym. W rundzie wiosennej zagrał w 15 meczach, w tym 12 ligowych i 3 pucharowych. Zdobył dwie bramki, w tym jedną bardzo ważną w półfinale Pucharu Polski z Cracovią.