Porażka Skry w sparingu z Wartą Działoszyn

10969-III_ligowa_Skra_juz_rozpoczela_treningi

Przygotowująca się do rundy wiosennej częstochowska Skra przegrała w środowy wieczór (23 stycznia 2019) z IV-ligowcem z Działoszyna.

To był drugi sparing Skry. W pierwszym wygrała w Krakowie z Hutnikiem 6:3, ale w środowy wieczór piłkarze nie byli tak skuteczni. Mimo kilku sytuacji zdołali tylko raz pokonać bramkarza rywali i skończyło się na porażce 1:2.

Goście objęli prowadzenie w 10 min, wykorzystują błąd Skrzaków przy wyprowadzaniu piłki. Potem Skra przeważała, ale do przerwy nie zdołała strzelić bramki.

Drugiego gola zdobyli za to na początku II połowy piłkarze Warty, znów Skra nie najlepiej spisała się w obronie.  W kolejnych minutach Częstochowianie byli znacznie częściej w posiadaniu piłki, ale goście bronili się dość skutecznie. Wreszcie w 56. min Sebastian Rogala uderzył mocna z 20 metrów i piłka wpadła pod poprzeczkę.

W kolejnych minutach dobre sytuacje mieli Damian Nowak i Sebastian Rogala. Ten pierwszy będąc sam przed bramkarzem próbował go przelobować, ale zrobił to niedokładnie.

W środę w bramce Skry zagrało dwóch bramkarzy – Mikołaj Biegański i Artu Kowalczyk.

– Nie ma sensu, żeby bramkarze grali po 20 minut . W sobotę w sparingu wystąpią Łukasz Krzczuk i Mateusz Kos – tłumaczy trener bramkarzy Grzegorz Świtała.

W sobotę Skra zagra w Kluczborku z liderem trzeciej grupy III ligi – Agroplonem Głuszyna.

Skra – Warta Działoszyn 1:2 (0:1) 0:1 – Jardel Muniz Cruz 0:2 – Arkadiusz Porochnicki 1:2 – Sebastian Rogala

Skra Częstochowa: (I połowa) Mikołaj Biegański – Konrad Gerega, Adrian Błaszkiewicz, Konrad Poprawa, Karol Tomczyk, Kamil Zalewski, Piotr Nocoń, Adam Olejnik, Dominik Marek (30 Michał Kieca), Szymon Kobusiński, Sebastian Siwek. (II połowa) Artur Kowalczyk – Oktawian Obuchowski, Mariusz Holik, Piotr Mastalerz, Bartosz Skowron, Adrian Musiał (68 Radosław Gołębiowski), Artur Kowalczyk, Sebastian Rogala, Michał Kieca (60 Dawid Niedbała), Krzysztof Napora, Damian Nowak.

Warta Działoszyn: zawodnik testowany – Bartłomiej Pałyga, Łukasz Ocimek, Łukasz Bąkowicz, Paweł Bartoszek, Paweł Marchewka, Damian Zawieja, Adrian Kudryś, Grzegorz Sośniak, Arkadiusz Porochnicki, Jardel. W II połowie grali także: Maciej Krysiak, Krzysztof Kukulski, Kacper Nowakowski, Mateusz Boras, Oskar Korbela.

Źródło : Skra Częstochowa / ks-skra.pl / 90minut.pl