Przegrana po walce na inaugurację

Raków Częstochowa : W pierwszym meczu nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa uległ Legii Warszawa 1:2. Jedyną bramkę dla Czerwono-Niebieskich zdobył Patryk Kun. Dla rywali oba trafienia zaliczył Tomas Pekhart. Oba zespoły musiały radzić sobie z dużymi opadami deszczu, ale szczególnie w pierwszej połowie spotkanie toczyło się w szybkim tempie i zarówno Raków, jak […]

W pierwszym meczu nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa uległ Legii Warszawa 1:2. Jedyną bramkę dla Czerwono-Niebieskich zdobył Patryk Kun. Dla rywali oba trafienia zaliczył Tomas Pekhart.

Oba zespoły musiały radzić sobie z dużymi opadami deszczu, ale szczególnie w pierwszej połowie spotkanie toczyło się w szybkim tempie i zarówno Raków, jak i Legia stworzyły sobie wiele sytuacji do zdobycia bramki. Wynik meczu otworzył w 16. minucie Tomas Pekhart, wykańczając strzałem głową dośrodkowanie z lewego skrzydła. Kilka minut później odpowiedzieć próbował Vladislavs Gutkovskis, ale jego strzał minimalnie minął bramkę strzeżoną przez Artura Boruca. Aktywny tego dnia Łotysz do bramki mógł trafić także tuż przed przerwą. Piłka ponownie przeleciała tuż obok słupka. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Maciej Wilusz i od tego momentu częstochowianie musieli radzić sobie w dziesiątkę.

W drugiej odsłonie spotkania grający w osłabieniu Raków ruszył do ataku i to przyniosło efekt już w 50. minucie. Po strzale Patryka Kuna piłka przekroczyła linię bramkową, choć sędzia Jarosław Przybył gola uznał dopiero po konsultacji z VAR. W 65. minucie świetną interwencją popisał się Jakub Szumski, który sparował strzał Macieja Rosołka na słupek. Legia długo próbowała zaskoczyć bramkarza Rakowa, ale ta sztuka udała się dopiero w 84. minucie. Ponownie najlepiej w polu karnym odnalazł się Pekhart i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i tym samym spotkanie zakończyło się zwycięstwem mistrzów Polski.

Raków Częstochowa – Legia Warszawa 1:2 (0:1)

Bramki: Kun 50 – Pekhart 16, 84

Raków: Szumski – Wilusz, Petrasek, Piątkowski, Tudor, Sapała, Tijanić (85. Papanikolaou), Schwarz, Cebula (79. Niewulis), Kun, Gutkovskis (77. Musiolik)

Legia: Boruc – Karbownik, Jędrzejczyk, Lewczuk (46. Wieteska), Rocha (57. Mladenović), Antolić (75. Kapustka), Gwilia (57. Kante), Slisz, Rosołek, Luquinhas, Pekhart (87. Martins)

Czerwona kartka: Wilusz (za dwie żółte)