fbpx

Raków Częstochowa zdobywcą Pucharu Polski !!! [FOTO]

- Reklama -[]

W niedzielę 2 maja 2021r. w Lublinie odbył się Finał Pucharu Polski w którym Raków Częstochowa zmierzył się z Arką Gdynia.

Raków dla którego był to drugi finał w 100-letniej historii klubu wygrał 2:1 (0:0) z dwukrotnym zdobywcą tego trofeum i sprawił sobie niesamowitą nagrodę z okazji 100-lecia klubu.

W I połowie obie drużyny szukały swoich szans jednak w tej części spotkania gole nie padły. Na początku drugiej połowy zawodnicy Rakowa domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką jednego z zawodników Arki, jednak sędzia Paweł Gil nie wskazał na 11-metr.

Niestety w 57 minucie akcję wyprowadziła Arka, a na lewej stronie piłkę otrzymał Mateusz Żebrowski, który dośrodkowaniem w pole karne zaskoczył podopiecznych Marka Papszuna. Był to tzw.”centrostrzał”, a piłkę z siatki musiał wyciągać Dominik Holec.

Czerwono-Niebiescy próbowali swoich sił, jednak dopiero w 81 minucie strzałem z pola karnego wyrównał Ivi Lopez. W 89 minucie Ivi wyprowadził znakomitą kontrę, podał do Szelągowskiego, a ten wyłożył piłkę Tijaniciowi, który wyprowadził na prowadzenie Raków.

Podopieczni Marka Papszuna nie oddali już prowadzenia i zdobyli jakże cenne trofeum.

Finał Pucharu Polski: Raków Częstochowa - Arka Gdynia

Raków Częstochowa 2-1 Arka Gdynia
Ivi López 81, David Tijanić 89 – Mateusz Żebrowski 57

Raków: Dominik Holec – Kamil Piątkowski, Andrzej Niewulis, Zoran Arsenić (80, Petr Schwarz) – Fran Tudor, Igor Sapała (46, Marko Poletanović), Ben Lederman (85, Daniel Szelągowski), Ivi López, Marcin Cebula (80, David Tijanić), Patryk Kun – Vladislavs Gutkovskis (68, Jakub Arak).

Arka: Kacper Krzepisz – Fabian Hiszpański (58, Artur Siemaszko), Arkadiusz Kasperkiewicz, Michał Marcjanik, Haris Memić, Luis Valcarce (58, Kacper Skóra) – Adam Deja, Adam Danch, Juliusz Letniowski (46, Marcus Vinícius), Mateusz Żebrowski (80, Paweł Sasin) – Maciej Rosołek.

Źródło: własne / pzpn.pl / 90minut.pl / rakow.com

[]

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -[]

Ostatnie

#UECL | Kulisy meczu Raków Częstochowa – FK Sūduva

#UECL | Kulisy meczu Raków Częstochowa - FK SūduvaPo rzutach karnych pokonaliśmy rywali z Litwy i awansowaliśmy...
- Reklama -[]
- REKLAMA -[]